Pilne informacje od IMGW. Dziś w nocy będzie szczególnie niebezpiecznie, alerty dla 8 województw

Pilne informacje od IMGW. Dziś w nocy będzie szczególnie niebezpiecznie, alerty dla 8 województw Źródło: pikio.pl

Informacje od Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przerażają. Dzisiejsza noc w większości polskich województw będzie bardzo niebezpieczna, ogłoszono stan alarmowy.

Informacje od IMGW na temat pogody na najbliższe dni są przerażające. Instytut Meteorologii apeluje do Polaków o zachowanie szczególnej ostrożności przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź. Na najbliższą środę obowiązuje tzw. prognoza zagrożeń, czyli orientacyjna prognoza, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Ogłoszono alerty dla aż 8 województw. 

IMGW podaje informacje o niebezpieczeństwie i apeluje o zachowanie ostrożności

Jak przewidują synoptycy, najbliższe dni przyniosą przelotny deszcz, a lokalnie deszcz ze śniegiem. Ponadto koniec tygodnia zapowiada się wyjątkowo wietrznie. Największe zagrożenie będą stanowić opady marznącego deszczu, deszczu ze śniegiem i mżawki mogące powodować gołoledź. Meteorolodzy z IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla połowy kraju. 

- Dziś wieczorem i w nocy uważajmy na oblodzone drogi i chodniki! Są wydane ostrzeżenia meteorologiczne, obejmujące znaczną część kraju. Zachowajmy szczególną ostrożność, z uwagi na temperaturę oscylującą w okolicach 0 stopni Celsjusza - napisano na profilu IMGW na Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zagrożenie I stopnia wystąpi w połowie kraju

W województwie pomorskim w powiatach zachodnich ostrzeżenia będą obowiązywać we wtorek do godziny 23:00, natomiast w powiatach wschodnich od godziny 20:00 do 4.:00 nad ranem w środę. Sytuacja wygląda bardzo podobnie w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

W powiatach zachodnich województwa warmińsko-mazurskiego największe niebezpieczeństwo wystąpi od północy do godziny 9. w środę, podobnie jak w powiatach północnych i zachodnich w podlaskim. Natomiast w powiatach wschodnich i południowych województwa podlaskiego szczególne zagrożenie przewidziano między godziną 3:00 a 12:00 w środę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie

2. TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano także dla województwa mazowieckiego, lubelskiego i łódzkiego, gdzie szczególne niebezpieczeństwo odnotowano mniej więcej do środowego południa. 

Poza wymienionymi województwami synoptycy IMGW prognozują wprowadzenie żółtych alarmów także dla województwa świętokrzyskiego, gdzie mogą pojawić się słabe opady marznącego deszczu lub marznącej mżawki powodujących gołoledź. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lidlu sprzedają mięso za grosze, a w Biedronce tanie sery i słodycze. Najnowsze promocje zwalają z nóg
  2. W 2020 roku wielu Polaków straci 500 plus. Wiadomo już którzy, pojawiają się informacje, że nie ma już pieniędzy
  3. Socha pokazała zdjęcie małego syna, którego ma z Wiśniewskim. Wszyscy patrzą tylko na jego włosy
  4. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"
  5. ZUS w 2020 roku zabierze ci fortunę. Składki zjedzą ci sporą część pensji

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News