Informacje o COVID-19
Freepik freepik
Irmina Jach - 3 Listopada 2020

Ujawnili co dzieje się z człowiekiem w 3 miesiące po zachorowaniu na Covid-19. Smutne informacje

Informacje opublikowane przez naukowców nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Ujawniono, co dzieje się z człowiekiem w trzy miesiące po zdiagnozowaniu u niego choroby COVID-19. Niestety, badacze nie mają dobrych wieści. Sytuacja jest naprawdę poważna. Koronawirus wywiera długofalowy wpływ na organizm.

Informacje dotyczącego długoterminowego wpływu COVID-19 na ludzki organizm nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Zarażenie koronawirusem może mieć zdecydowanie poważniejsze konsekwencje, niż sądzono pierwotnie. Skutki choroby są odczuwalne przez lata.

Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaTragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

Informacje na temat długofalowych skutków COVID-19 są druzgoczące

Naukowcy z University of Oxford dowiedli, że duża część pacjentów z COVID-19, którzy zostali wypisani ze szpitali po pozornym wyleczeniu, nadal odczuwała objawy duszności, zmęczenia, lęku i depresji nawet przez dwa do trzech miesięcy po zarażeniu się koronawirusem. Diagnozuje się u nich przewlekły lub stały stan zapalny oraz nieprawidłowości w wielu narządach.

W badaniach wzięło udział 58 pacjentów z umiarkowanym lub ciężkim, potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem niebezpiecznym patogenem, którzy zostali przyjęci do szpitala w okresie od marca do maja 2020 roku. Do udziału w testach zaproszono także 30 niezakażonych kontrolnych pacjentów dopasowanych wiekiem, płcią, wskaźnikiem masy ciała i czynnikami ryzyka, takimi jak palenie, cukrzyca i nadciśnienie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Uczestnicy zostali przebadani za pomocą rezonansu magnetycznego. Badacze sprawdzili stan ich mózgów, płuc, serc, wątrób i nerek. Przeprowadzono także spirometrię w celu sprawdzenia czynności płuc oraz inne badania sprawdzające wydolność organizmu.

Badanie wykazało, że przez dwa do trzech miesięcy po wystąpieniu choroby COVID-19 aż 64 procent pacjentów doświadczyło utrzymujących się duszności, a 55 procent skarżyło się na znaczne zmęczenie. W badaniu MRI nieprawidłowości w sygnale tkankowym zaobserwowano w płucach 60 procent, w nerkach 29 procent, w sercu 26 procent i w wątrobie 10 procent pacjentów z chorobą koronawirusową.

Nieprawidłowości narządowe obserwowano także u pacjentów, którzy nie byli w stanie krytycznym w momencie przyjęcia do szpitala. Rezonans magnetyczny wykrył także zmiany tkankowe w częściach mózgu. Pacjenci tacy wykazywali upośledzenie zdolności poznawczych. Ich zdolność do wykonywania ćwiczeń uległa zmniejszeniu, co było spowodowane nieprawidłowościami w płucach i zmęczeniem.

Informacje przekazane przez naukowców wskazują jednoznacznie także na fakt, że osoby, które przeszły COVID-19 częściej zauważają u siebie stany depresyjne i lękowe oraz pogarszającą się jakość życia. Trudno jednak stwierdzić, czy zarażenie koronawirusa było bezpośrednią przyczyną problemów psychicznych, czy pojawiły się one już wcześniej.

Badacze podkreślają, że nieprawidłowości wykryte w MRI i wydolności wysiłkowej u pacjentów są silnie skorelowane z markerami stanu zapalnego w surowicy. Może wskazywać to potencjalny związek między przewlekłym zapaleniem a trwającym uszkodzeniem narządów.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Premier Morawiecki właśnie przekazał wiadomość. Dotyczy wszystkich Polaków

Najnowsze odkrycia podkreślają potrzebę dalszego badania procesów fizjologicznych związanych z COVID-19 i opracowania zintegrowanego modelu opieki klinicznej dla pacjentów po zakończeniu hospitalizacji.

Okazuje się, że COVID-19 jest chorobą zdecydowanie poważniejszą niż sądzono pierwotnie. Skutki zarażenia mogą być odczuwalne przez wiele miesięcy, a nawet lat, dlatego tak ważne jest, by zapobiegać transmisji niebezpiecznego patogenu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pochowali kota w ogrodzie, chwilę później zobaczyli go w domu. Odkopali grób i nic nie zrozumieli, dopiero weterynarz zdradził im prawdę
  2. Dzień Wszystkich Świętych. Te gwiazdy odeszły w 2020 roku. Na zawsze pozostaną w pamięci kibiców (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  7. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News