informacje nie żyje
twitter.com GHG19hr
Joanna Szwalikowska - 3 Listopada 2020

Nie żyje 8 osób, co najmniej 7 ciężko rannych. Tragiczne sceny na ulicach europejskiej stolicy, padły strzały

Wstrząsające informacje obiegły cały świat. Nie żyje 8 osób, z kolei co najmniej 7 jest bardzo ciężko rannych. W jednej z europejskich stolic padły strzały.

Wstrząsające informacje z jednej z europejskich stolic, Na ulicy padły strzały. Nie żyje 8 osób, co najmniej 7 zostało bardzo ciężko rannych - informowała austriacka telewizja. Inne źródła podają, iż ofiar może być mniej.

Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaTragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

Dramatyczne informacje z europejskiej stolicy. Na ulicy padły strzały

W poniedziałek wieczorem w centrum Wiednia doszło do ataku uzbrojonych zamachowców. Strzały zostały odnotowano aż w sześciu lokalizacjach. Austriacka telewizja przekazała informację o ośmiu ofiarach.

Do tej pory oficjalne potwierdzona została śmierć dwóch osób. Jedna z nich to cywil, natomiast druga - jeden z zamachowców. Co najmniej sześciu cywilów oraz jeden policjant poniosło bardzo ciężkie rany. Kanclerz Austrii zabrał głos.

- Ohydny zamach terrorystyczny - przekazał kanclerz. W stolicy Austrii prowadzona jest obława. Mieszkańcy stolicy Austrii zarejestrowali kilka nagrań. Mogło paść około 50-60 strzałów. Na filmach można zauważyć m.in, uzbrojone osoby, które biegną ulicami miasta, policyjne syreny, a także ofiarę leżącą na progu jednej z restauracji, która stała się jednym z celów napastników.

- Modus operandi wskazuje na atak Państwa Islamskiego (IS), komando z podobnym działaniem jak w Paryżu w 2015 roku - napisał Łukasz Bok na Twitterze.

Pierwsze strzały miały paść ok. godz. 20 na ulicy Seitenstettengasse. Rzeczniczka policji oświadczyła, że całe tragiczne zdarzenie miało związek z synagogą, która jest tam zlokalizowana. Pogłoski o wzięciu zakładników nie zostały do tej pory potwierdzone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Byliśmy na spacerze z psem, znaleźliśmy się bardzo blisko miejsca strzelaniny. Na początku myślałam, że ktoś odpala sztuczne ognie. Później wystrzały zaczęły się powtarzać. Zrozumieliśmy, że to coś poważnego - mówiła pani Katarzyna, Polska, która mieszka w stolicy Austrii w rozmowie z Polsat News. Na szczęście razem z mężem udało jej się bezpiecznie dotrzeć do domu znajdującego się ok. 2 kilometry od miejsca, w którym miała miejsce strzelanina.

Przed godziną 23 policja potwierdziła, iż do ataków doszło w sześciu różnych lokalizacjach miasta. Z pewnością było co najmniej kilku napastników, jeden z nich został potwierdzony. Policja do tej chwili potwierdziła śmierć jednego cywila. Wiele osób, włączając w to policjanta, jest ciężko rannych.

Policjanci wydali do mieszkańców Wiednia apel o to, by udali się do domów. Istnieje możliwość, iż oprócz świątyni doszło do ataków również innych miejsc, jak restauracje, o czym informację przekazały lokalne media.

Nieoficjalne informacje wskazują na to, że terroryści mieli wziąć zakładników w jednej z restauracji. Informacje ta nie została jednak potwierdzona.

- Strzały oddano w dzielnicy Śródmieście. Są poszkodowani. Trzymaj się z dala od wszelkich miejsc publicznych, nie korzystaj z komunikacji miejskiej. Nie udostępniaj żadnych filmów ani zdjęć - pisała wiedeńska policja na Twitterze, apelując do mieszkańców miasta o pozostanie w domach. Zdaniem ministra spraw wewnętrznych Karla Nehammera, był to zamach terrorystyczny.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu

2. Michał Wiśniewski na strajku w Warszawie. Nagle wziął mikrofon i się zaczęło, ludzie tylko na niego patrzyli

3. Premier Morawiecki właśnie przekazał wiadomość. Dotyczy wszystkich Polaków

- MSW Austrii prosi mieszkańców, by unikali centrum Wiednia do odwołania. "Co najmniej jeden napastnik jest na wolności" - Informował Łukasz Bok na Twitterze. Śmierć jednego z zamachowców została potwierdzona, natomiast drugi nadal jest na wolności. Trwają prace policji.

- Jedna osoba zginęła w strzelaninie w centrum Wiednia, kilkanaście osób jest rannych. Jeden z zamachowców nie żyje, drugi jest na wolności - informują austriackie władze. Trwa operacja policji - przekazało Radio ZET NEWS na Twitterze.

informacje strzały nie żyje

Źródło: Twitter

strzelanina Austria

Źródło: Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielkie serce Piotra Adamczyka i jego żony. Schronisko jest im bardzo wdzięczne
  2. Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportu
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Nowość w aplikacji ProteGO Safe. Zapiszemy się na test bez konsultacji z lekarzem, jest jeden haczyk
  7. 27 księży zaapelowało w sprawie wyroku TK. W liście padły mocne słowa na temat decyzji polityków
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News