Dramatyczna akcja służb na południu Polski. Media właśnie podały do informacji

Dramatyczna akcja służb na południu Polski. Media właśnie podały do informacji Źródło: Jakub Kaminski East News ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Niestety informacje jakie nad ranem obiegły Polskę są naprawdę smutne. Czuwający strażacy wezwani zostali do poważnie wyglądającego zdarzenia w domu jednorodzinnym. To kolejne niebezpieczne zdarzenie jakie miało miejsce na południu kraju. Służby mają tam sporo pracy, jednak tym razem wyjątkowo liczyła się każda sekunda, gdyż według przekazanych wiadomości w domu w czasie zdarzenia przebywało aż 5 osób, w tym osoby starsze.

Informacje jakie przekazane zostały przez strażaków biorących udział w akcji ratowniczej mogą dać wiele do myślenia. W podobnej sytuacji znaleźć się może praktycznie każdy z nas, konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności. Służby poinformowały o tym co się stało i jakie były przyczyny tragicznego zdarzenia.

Dramatyczna akcja na południu, media przekazały informacje 

Informacje dotyczące zdarzenia są porażające. Akcja była naprawdę dramatyczna i nie należała do najłatwiejszych. Według ustaleń w czwartek około godziny 6 rano w Wodzisławiu Śląskim doszło do wybuchu w domu jednorodzinnym. Strażacy wezwani na miejsce natychmiast przystąpili do akcji i udzielili niezbędnej pomocy.

W domu jednorodzinnym przy ulicy Głożyńskiej w momencie eksplozji znajdowało się 5 domowników. Jeden z nich, 63-letni mężczyzna odniósł najpoważniejsze obrażenia i konieczne było przetransportowanie go do szpitala, gdzie otrzymał profesjonalną pomoc. Niestety informacje przekazane przez strażaków mogą zmartwić wiele osób, duża część Polaków może znajdować się w niebezpieczeństwie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wybuch gazu w Wodzisławiu Śląskim

Służby nie mają wątpliwości, iż powodem wybuchu była butla z gazem znajdująca się w większości polskich domów. Nie ona sama była bezpośrednim powodem eksplozji. Strażacy przekazali informację, iż o ile butla była szczelna, to już przewód doprowadzający gaz do kuchenki - nie. 

- W domu wybuchła typowa, domowa 11-kilogramowa butla gazowa, częściowo już pusta - powiedział w wywiadzie dla mediów rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskiej, bryg. Jacek Filas. 63-letni mężczyzna przetransportowany do szpitala jako jedyny odniósł poparzenia II stopnia. Swoją opinię na temat budynku, gdzie doszło do wybuchu wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromne zmiany w 500 plus, oprócz dzieci dostaną też inni. Ponad 10 mln Polaków otrzyma pieniądze

2. Miejsca w żłobkach tylko dla zaszczepionych dzieci? Słowa Ministra Zdrowia wywołały poruszenie wśród rodziców

3. O nagraniu mówią już tysiące internautów. Porażające sceny w miejskim autobusie

Tragedia mogła przybrać zdecydowanie większe rozmiary

Informacje zebrane przez strażaków biorących udział w akcji nie pozostawiają złudzeń. Sytuacja mogła wyglądać zdecydowanie gorzej, gdyby nie poszkodowany 63-latek, który w ostatnim momencie zakręcił kurek z gazem. Dzięki temu nie doszło do pożaru, a wybuch uszkodził "jedynie" drzwi oraz okna. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że budynek nadaje się do dalszego użytkowania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia zabrał głos. Powiedział o ponownym zamknięciu kraju
  2. Dramat dzieci i rodziców. Najgorsze wiadomości nadeszły z samego rana
  3. Robert Lewandowski nie ukrywa, dlaczego nie ochrzcił córki. Miał ważny powód
  4. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"
  5. Legendarny gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Przeszedł poważną operację

Źródło: SuperExpress / Wodzisław Śląski Nasze Miasto

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News