Do mediów przekazane zostały wyjątkowo tragiczne informacje
Jakub Kaminski East News ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Agata Jaroszewska - 3 Września 2020

Dramatyczna akcja służb na południu Polski. Media właśnie podały do informacji

Niestety informacje jakie nad ranem obiegły Polskę są naprawdę smutne. Czuwający strażacy wezwani zostali do poważnie wyglądającego zdarzenia w domu jednorodzinnym. To kolejne niebezpieczne zdarzenie jakie miało miejsce na południu kraju. Służby mają tam sporo pracy, jednak tym razem wyjątkowo liczyła się każda sekunda, gdyż według przekazanych wiadomości w domu w czasie zdarzenia przebywało aż 5 osób, w tym osoby starsze.

Informacje jakie przekazane zostały przez strażaków biorących udział w akcji ratowniczej mogą dać wiele do myślenia. W podobnej sytuacji znaleźć się może praktycznie każdy z nas, konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności. Służby poinformowały o tym co się stało i jakie były przyczyny tragicznego zdarzenia.

Minister zdrowia - informacjeZ ostatniej chwili: minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Dramatyczna akcja na południu, media przekazały informacje

Informacje dotyczące zdarzenia są porażające. Akcja była naprawdę dramatyczna i nie należała do najłatwiejszych. Według ustaleń w czwartek około godziny 6 rano w Wodzisławiu Śląskim doszło do wybuchu w domu jednorodzinnym. Strażacy wezwani na miejsce natychmiast przystąpili do akcji i udzielili niezbędnej pomocy.

W domu jednorodzinnym przy ulicy Głożyńskiej w momencie eksplozji znajdowało się 5 domowników. Jeden z nich, 63-letni mężczyzna odniósł najpoważniejsze obrażenia i konieczne było przetransportowanie go do szpitala, gdzie otrzymał profesjonalną pomoc. Niestety informacje przekazane przez strażaków mogą zmartwić wiele osób, duża część Polaków może znajdować się w niebezpieczeństwie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mało kto wiedział, że między innymi Tomasz Stockinger miał problemy z prawemZnani polscy aktorzy, którzy dopuścili się niewybaczalnych rzeczy. Wiemy, co mają na sumieniuCzytaj dalej

Wybuch gazu w Wodzisławiu Śląskim

Służby nie mają wątpliwości, iż powodem wybuchu była butla z gazem znajdująca się w większości polskich domów. Nie ona sama była bezpośrednim powodem eksplozji. Strażacy przekazali informację, iż o ile butla była szczelna, to już przewód doprowadzający gaz do kuchenki - nie.

- W domu wybuchła typowa, domowa 11-kilogramowa butla gazowa, częściowo już pusta - powiedział w wywiadzie dla mediów rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskiej, bryg. Jacek Filas. 63-letni mężczyzna przetransportowany do szpitala jako jedyny odniósł poparzenia II stopnia. Swoją opinię na temat budynku, gdzie doszło do wybuchu wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Dzisiaj grzeje:

1. Ogromne zmiany w 500 plus, oprócz dzieci dostaną też inni. Ponad 10 mln Polaków otrzyma pieniądze

2. Miejsca w żłobkach tylko dla zaszczepionych dzieci? Słowa Ministra Zdrowia wywołały poruszenie wśród rodziców

3. O nagraniu mówią już tysiące internautów. Porażające sceny w miejskim autobusie

Tragedia mogła przybrać zdecydowanie większe rozmiary

Informacje zebrane przez strażaków biorących udział w akcji nie pozostawiają złudzeń. Sytuacja mogła wyglądać zdecydowanie gorzej, gdyby nie poszkodowany 63-latek, który w ostatnim momencie zakręcił kurek z gazem. Dzięki temu nie doszło do pożaru, a wybuch uszkodził "jedynie" drzwi oraz okna. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że budynek nadaje się do dalszego użytkowania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia zabrał głos. Powiedział o ponownym zamknięciu kraju
  2. Dramat dzieci i rodziców. Najgorsze wiadomości nadeszły z samego rana
  3. Robert Lewandowski nie ukrywa, dlaczego nie ochrzcił córki. Miał ważny powód
  4. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"
  5. Legendarny gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Przeszedł poważną operację

Kobieta - dzieckoCiężarna 24-latka wybierała się na imprezę, przyjaciółki wyrządziły jej okropną rzecz. Niewiarygodne, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: SuperExpress / Wodzisław Śląski Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News