Jego wynalazku używają miliardy ludzi na świecie. Niestety, nie żyje

Jego wynalazku używają miliardy ludzi na świecie. Niestety, nie żyje Źródło: pixabay/xaam-fotografiert

Smutne informacje obiegły właśnie cały świat. Nie żyje Bill English. Przedmiot, który wynalazł naukowiec, służy codziennie miliardom ludzi na świecie. Wiadomość o jego odejściu zasmuciła wiele osób na całym świecie. To ogromna strata.

Dramatyczne informacje zasmuciły ludzi na całym świecie. Nie żyje Bill English - jeden z wynalazców myszki komputerowej. Wiadomość o jego śmierci właśnie obiegła media. Odejście takiego naukowca jest ogromną stratą.

Smutne informacje ze świata, nie żyje jeden z wynalazców myszki komputerowej

William Kirk English, znany jako Bill English, urodził się 27 stycznia 1929 roku. Naukowiec pochodził z Lexington w stanie Kentucky. Idąc w ślady ojca, zdobył wykształcenie jako elektrotechnik. Przez jakiś czas służył w marynarce w USA oraz Kalifornii. Po zakończeniu służby rozpoczął współpracę ze Stanford Research Institute (dziś SRI International). Pracował tam z Douglasem Engelbartem nad nowymi sposobami pracy z komputerem.

W latach 60. obsługa komputera była bardzo trudnym zadaniem. Nieuniknione było taszczenie kilogramowych kart perforowanych z programami. Ekrany były bardzo małe, wyświetlały zaledwie linijkę tekstu. Rzeczy takie jak edycja grafiki wciąż pozostawały w sferze marzeń. Niedługo później miał to zmienić między innymi Bill English.

Możliwość edytowania grafiki samodzielnie na każdym komputerze była marzeniem Douglasa Engelberta. Dzięki temu po jakimś czasie powstało mechaniczne urządzenie, którego celem była manipulacja tekstem i obrazami wyświetlającymi się na ekranie. Nazwano ją myszką, ponieważ kursor "gonił" ją po ekranie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Myszka była technicznym eksperymentem. Bill English skonstruował pierwszy prototyp w 1963 roku. Pierwsza myszka była drewnianym pudełkiem z dwoma potencjometrami. Kursor poruszał się natomiast dzięki tarczom, które były napędzane przez ruch po stole.

9 grudnia 1968 roku zaprezentowano wynalazek pozwalający na nawigację kursorem po ekranie. Nie była to jedynie myszka, a całe stanowisko oNLine System (NLS). Prezentację udało się zachować w całości. Dziś znana jest jako "matka każdego dema". Jest jedną z najważniejszych prezentacji z dziedziny interakcji z komputerem.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka

2. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu

3. Fatalne wieści z samego rana. Nie żyje polska bohaterka

Bill English pracował tam do 1971 roku, później przeniósł się do Palo Alto Research Centre firmy Xerox. Tam pomógł skonstruować myszkę kulkową Alto. William Bill English odszedł 26 lipca. Miał 91 lat. Przyczyną jego śmierci była niewydolność oddechowa. Ostatnie momenty swojego życia spędził w San Rafael w Kalifornii (placówka medyczna).

Źródło: Wikimedia/Marcin Wichary

Najlepsze newsy dnia:

  1. Widzieliśmy go w kultowych filmach, niestety nie żyje. Media obiegła tragiczna wiadomość
  2. Justyna Żyła pochwaliła się nowym chłopakiem. Szybko usunęła swój wpis, ale w sieci nic nie ginie, wszystko wyszło na jaw
  3. Rząd wprowadzi ogromne zmiany. Obostrzenia w niektórych regionach, wielokrotnie wyższe kary
  4. Szykuje się rewolucja w 500 plus. Rodzice nie będą mogli wydawać pieniędzy w dowolny sposób
  5. W weekend pili skażony alkohol. Nie żyje prawie 100 osób
  6. Dramat uwielbianego gwiazdora, jego żona straciła dziecko. Nie po raz pierwszy
  7. Możesz ubiegać się o zwrot akcyzy za konkretne paliwo. Resort potwierdził, ruszył nabór wniosków
  8. Nigdy nie wyrzucaj obierków z ogórka. Zrobisz z nich obłędną miksturę, która przyda się w kuchni
  9. Łukasz Szumowski potwierdził. W tym tygodniu zaczynają się masowe kontrole, będą też ważne zmiany

Źródło: Telepolis PL

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News