Rośnie zagrożenie życia i zdrowia, sytuacja pogarsza się z każdą godziną. Żółte alarmy wprowadzane w kolejnych częściach Polski

Rośnie zagrożenie życia i zdrowia, sytuacja pogarsza się z każdą godziną. Żółte alarmy wprowadzane w kolejnych częściach Polski Źródło: pikio.pl

Informacje o niebezpieczeństwach, które mogą wystąpić, ogłaszane są w coraz większej ilości regionów w Polsce. Ważne żeby się z nimi zapoznać i przygotować na prognozowane warunki atmosferyczne.

Informacje przekazywane przez ekspertów dotyczą zagrożeń, które wystąpią w najbliższych godzinach. Z każdą chwilą coraz większy teren kraju objęty jest żółtymi alarmami. 

Informacje powinny zainteresować każdego

Informacje na temat pogody powinien znać każdy z nas, szczególnie w momencie, kiedy po raz kolejny aura jest wielce nieprzewidywalna. Odpowiednie przygotowanie się do tego, jak będą wyglądać najbliższe godziny oraz dni pomoże zminimalizować negatywne skutki. Żółty alarm ogłoszony został już dla wielu regionów Polski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Eksperci alarmują o dwóch głównych zjawiskach

Meteorolodzy kierują swoje słowa do mieszkańców praktycznie całego kraju. Ostrzegają przed silnym wiatrem oraz przymrozkami. Niebezpieczny dla życia oraz mienia potwierdzono w regionie nadmorskim, gdzie wprowadzono żółte alarmy ostrzegawcze. Północne powiaty województwa zachodniopomorskiego powinny przygotować się na jego wystąpienie. Mieszkańcy powiatów sławieńskiego, koszalińskiego, kołobrzeskiego, kamieńskiego, gryfickiego oraz Świnoujścia powinni zadbać, aby rzeczy na zewnątrz były dobrze zabezpieczone, ponieważ mogą zostać porwane przez silny wiatr i stanowić dla osób trzecich śmiertelne zagrożenie.

Należy dodać, że sytuacja zmienia się z upływem czasu i alerty mogą obowiązywać również inne części Polski. W godzinach porannych ostrzeżenia został wprowadzone tylko na północnym-zachodzie kraju, aby po kilku godzinach był rozciągnięte już na całe wybrzeże.

Dzisiaj grzeje: 1. Bez niego nie byłoby Budki Suflera. Niestety, nie żyje legendarny muzyk

2. Smutne informacje o córce Kasi Kowalskiej. Jest w śpiączce, wokalistka nie może skontaktować się ze szpitalem

Przymrozek w prawie całym kraju

Informacje na temat przewidywanego przymrozku dotyczą praktycznie całego kraju. Jedynie mieszkańcy województwa opolskiego oraz części Wielkopolski, Lubuskiego i Dolnośląskiego nie otrzymali na razie ostrzeżeń. Sytuacja jest jednak niezwykle dynamiczna i mapa jest wciąż aktualizowana. Eksperci oceniają prawdopodobnieństwo wystąpienia przymrozków bardzo wysoko. Największe jest ono na Podkarpaciu, wynosi tam aż 95%. Mieszkańcy Dolnośląskiego, którzy znajdują się w terenie przygranicznym, na południu, także mogą spodziewać się niskiej temperatury, która oscylować będzie w granicach maksymalnie 1 stopnia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Małżeństwo zmarło tego samego dnia. Oboje mieli koronawirusa
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Jackowski miał dramatyczną wizję dot. jesieni i zimy 2020. Polacy nie będą zadowoleni
  4. Nowe porażające wieści o córce Kasi Kowalskiej. Nie jest dobrze, nie oddycha samodzielnie
  5. W kwietniu 1500 plus zamiast 500 plus? Jest nowy pomysł, rodzice będą zachwyceni
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: Pogodynka pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News