informacje nie żyje polska zawodniczka
Unsplash.com, autor: Andres F. Uran
Joanna Szwalikowska - 3 Stycznia 2021

Polska zawodniczka nie żyje. 23-latka zmarła zaraz po Sylwestrze, tragiczne informacje

Informacje o śmierci polskiej zawodniczki wstrząsnęły światem sportu. Zaledwie 23-letnia Izabela Grochowina, zajmująca się zawodowo jeździectwem, zmarła nagle w pierwszych godzinach 2021 roku. Młoda kobieta uległa tragicznemu wypadkowi. Została kopnięta przez konia.

Smutne informacje ze świata jeździectwa. Młodziutka zawodniczka, która na co dzień reprezentowała barwy Klubu Jeździeckiego Leśno Wola, uległa strasznemu wypadkowi. Niestety, lekarze nie byli w stanie już jej uratować. 

Wstrząsające informacje obiegły media. Nie żyje polska amazonka - Izabela Grochowina

- W ostatnich godzinach 2020 roku doszło do groźnego w skutkach wypadku, w ośrodku jeździeckim KJK Szary w Michałowicach. 23-letnia amazonka reprezentująca barwy KJ Leśna Wola, Izabela Grochowina, podczas ostatniego w starym roku spaceru z koniem została przez spłoszonego wierzchowca kopnięta w głowę - poinformował portal ŚwiatKoni.pl. 

23-latka postanowiła wykorzystać ostatnie godziny upływającego roku, oddając się swojej pasji. Wybrała się na spacer z jednym z wierzchowców. Niestety, skończyło się to dla niej tragicznie. Spłoszony koń kopnął ją w głowę. 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w ośrodku jeździeckim KJK Szary w Michałowicach. Uderzenie okazało się na tyle silne i nieszczęśliwe, że nagle doszło do zatrzymania krążenia.

Tadeusz Rydzyk prosi o datki i mówi o Sądzie Ostatecznym. Ręce opadają, internauci oburzeniTadeusz Rydzyk prosi o datki i mówi o Sądzie Ostatecznym. Ręce opadają, internauci oburzeniCzytaj dalej

Młoda kobieta otrzymała pierwszą pomoc, dzięki której udało się przywrócić funkcje życiowe jeszcze na terenie stajni w Michałowicach. Natychmiast wezwano również profesjonalną pomoc. 

Na miejscu zdarzenia pojawili się ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 23-latka niezwłocznie trafiła do jednego ze szpitali w Krakowie. Lekarze długo walczyli o jej życie. 

Niestety, nie udało się uratować amazonki. Izabela Grochowina zmarła w pierwszych godzinach nowego roku. Wiadomość o jej odejściu wstrząsnęła światem jeździeckim. Młoda kobieta kochała konie, a jeździectwo było jej wielką pasją. 

Sama jazda konna oraz posiadanie tych mądrych i wspaniałych zwierząt niesie za sobą całe mnóstwo radości. Jeździectwo jest wyjątkowym sportem, który opiera się na relacji pomiędzy człowiekiem a koniem, ale wiąże się również z ogromnym ryzykiem. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, w jaki sposób zareaguje wierzchowiec. 

Jeździectwo to sport wysoce narażony na wszelkiego rodzaju kontuzje. Nie brakuje w nim tragicznych wypadków, najczęściej w sytuacjach nieprzewidzianych, kiedy zwierzę zostaje nagle spłoszone. Choć jest to piękny sport, jak wszystko inne, ma swoje ciemne strony. Całej rodzinie oraz bliskim Izabeli Grochowiny składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Smutne informacje

Źródło: Twitter.com KadraSkoki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Świat Koni, Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News