Pilne informacje od IMGW. Alertem objętych jest 9 województw, sytuacja jest bardzo poważna

Pilne informacje od IMGW. Alertem objętych jest 9 województw, sytuacja jest bardzo poważna Źródło: .

Informacje wydane przez IMGW są wyjątkowo niepokojące. Alertem zostało objętych aż 9 województw. Sytuacja jest poważna, nie można zlekceważyć podanych wiadomości.

Informacje, które wydało w poniedziałek rano IMGW, są już nieaktualne. Dane z ostatnich chwil podają, że już nie cztery, a dziewięć województw zostało objętych alertem. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że na drogach będą panowały bardzo niekorzystne warunki i kierowcy muszą zachować ogromną ostrożność. Sytuacja jest bardzo poważna. 

Informacje o alercie dla 9 województw

Województwa, które są objęte alertem od rana, to: pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie oraz podlaskie. Dzisiaj, zgodnie z nowymi danymi, które przekazało IMGW zostały do nich dodane kolejne województwa: zachodniopomorskie, lubelskie, łódzkie, wielkopolskie i częściowo mazowieckie. 

W tych miejscach kraju należy zachować szczególną ostrożność. IMGW podaje, że sytuacja na tych obszarach będzie bardzo niepokojąca. Może dochodzić do wypadków spowodowanych tym, co znajdzie się na powierzchni dróg i ulic w całym kraju. 

Informacje pogodowe dla części Polski, objętej alertem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW podało, że na terenach 9 województw w kraju dojdzie do olodzenia. Na skutek opadów atmosferycznych takich jak deszcz i deszcz ze śniegiem zamarzać będą chodniki i ulice. Zarówno piesi, jaki i kierowcy muszą przyszykować się na utrudnienia w poruszaniu. Oblodzone drogi mogą powodować śmiertelne niebezpieczeństwo. 

Informacje o temperaturze na tych obszarach też nie należą do pozytywnych. Na ternie całego kraju, temperatura spadnie poniżej zera stopni. Najniższą przewidywaną temperaturą jest aż -6 st. C.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu

2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

W ramach bezpieczeństwa wszystkich Polaków, IMGW zaleca wzmożoną ostrożność na drogach i przede wszystkim śledzenie kolejnych komunikatów odnośnie prognozy pogody. Ci którzy zmuszeni będą opuszczać domy i wsiadać za kierownice samochodów muszą przygotować się na ogromne utrudnienia na drogach całego kraju. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarze zdiagnozowali u niej zapalenie mózgu, nie miała szans na przeżycie. Gdy pielęgniarka ją pogłaskała, stała się niebywała rzecz
  2. Gotując jajka, wrzuć plasterek cytryny. Genialny trik, który pokochasz i zawsze będziesz tak robić
  3. Dziewczyna szukała plastrów na ranę. Zajrzała do szuflady chłopaka i wpadła w nagłą histerię
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Zenek Martyniuk twarzą popularnej sieci handlowej. Taka promocja z pewnością przyciągnie klientów

źródło: onet

Następny artykuł