Ogromna tragedia w centrum Polski. Służby pracowały bez wytchnienia do samego rana, 30 zastępów straży w akcji

Ogromna tragedia w centrum Polski. Służby pracowały bez wytchnienia do samego rana, 30 zastępów straży w akcji Źródło: youtube.com Maciej Rydzyński

Informacje z centralnej Polski robią piorunujące wrażenie. Wybuch pożaru był nagły, a żywioł z każdą chwilą przybierał na sile. Na miejscu zdarzenia do samego rana pracowało aż 30 zastępów straży pożarnej.

Najnowsze informacje dotyczące pożaru w Polsce zapierają dech w piersiach. Ogień rozprzestrzeniał się w zastraszającym tempie, bezlitośnie trawiąc wszystko, co napotkał na swojej drodze. 

Do samego rana straż pożarna walczyła z pożarem. Wstrząsające informacje z centralnej Polski 

Od wczorajszego wieczora w mediach wciąż pojawiają się najnowsze doniesienia ws. pożaru w Konstancinie. Przypominamy, że 1 września ogień pojawił się w hali, gdzie przechowywane były tworzywa sztuczne oraz kilka butli z propanem-butanem. Ogień błyskawicznie zajął cały budynek.

Po kilku minutach na miejscu obecnych było już 30 zastępów straży pożarnej, które, jak informuje RMF24, pracowały do samego rana. Nadal trwa dogaszanie zgliszczy. W skutek tragedii częściowo zawalił się dach, a w wyniku spalenia ogromnych ilości tworzyw sztucznych nad głowami mieszkańców Warszawy zawisł wczoraj czarny i gęsty dym. Jeden z obserwatorów relacjonował w rozmowie, że ogień widoczny był w promieniu ok. 20 km. Z kolei twórca kanału na YouTube, Maciej Rydzyński, zamieścił kilkunastominutowy film z miejsca zdarzenia, na którym dokładnie widać porażający obraz płonącego budynku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ze względu na prace funkcjonariuszy, jak podaje RMF24, już kilometr przed budynkiem dojazd w stronę hali nadal jest zablokowany. Niestety, w okolicy nadal roznosi się nieprzyjemny, gryzący i chemiczny zapach, dlatego lokalni mieszkańcy powinni pozostawić okna zamknięte i bez konieczności nie opuszczać domów. Strażacy wstępnie szacują, że akcja zakończy się dopiero ok. godziny 10:00. 

- Palenie się tworzyw sztucznych może być niebezpieczne, na szczęście jest sprzyjający kierunek wiatru, więc nie ma potrzeby ewakuacji - mówił wczoraj rzecznik Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie mł. bryg. Łukasz Darmofalski, przytaczany przez RMF24.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu

2. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski

3. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

Na chwilę obecną nie wiadomo, co doprowadziło do wybuchu tak ogromnego pożaru. Śledczy zajmą się badaniem okoliczności zdarzenia dopiero wtedy, gdy akcja gaśnicza zostanie zakończona.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne informacje dotarły do mediów, nie żyje znana pogodynka. Ciało znaleziono w mieszkaniu, miała 42 lata
  2. Mamy potwierdzenie. Fatalne wiadomości dla wielu Polaków, nikt nie mógł się spodziewać
  3. Katarzyna Cichopek przekazała radosną nowinę. Cała rodzina nie posiada się z radości
  4. Dostał telefon z grobu. Porażające krzyki, natychmiast rzucili się na ratunek
  5. "Czy on naprawdę wierzy w to, co mówi?" Rzecznik Praw Dziecka grzmiał w programie na żywo, tego jeszcze nie było

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News