Co najmniej 162 ofiary z powodu obfitych deszczy. Tragiczne informacje z zagranicy

Co najmniej 162 ofiary z powodu obfitych deszczy. Tragiczne informacje z zagranicy Źródło: Pikio.pl

Informacje o śmierci ponad setki osób obiegły światowe media. Wielka tragedia wstrząsnęła mieszkańcami. W wyniku ulewnych opadów deszczu doszło do osunięcia się ziemi w kopalni, trwa akcja ratunkowa.

Informacje o tragedii dotarły z zagranicy, nie żyje ponad 160 osób, jest też wielu rannych. W wyniku ulewnych opadów deszczu doszło do osunięcia się ziemi w jednej z miejscowych kopalni, na miejscu trwa akcja ratunkowa. Służby przeczesują gruzowisko w poszukiwaniu kolejnych poszkodowanych.

Informacje są tragiczne, nie żyje ponad 160 osób

Do dramatu doszło w kopalni jadeitu w północnej Birmie, na terenie Hpakant w stanie Kachin. Jak przekazała lokalna straż pożarna, w wyniku ulewnych deszczy doszło do osunięcia się ziemi. Fala błota oraz skał zalała dno kopalni, porywając setki pracujących tam górników. Ratownicy przekazali, że do godziny 19:15 czasu lokalnego znaleziono 162 ciała i 54 rannych, których natychmiast przewieziono do lokalnego szpitala.

Na razie nie podano dokładnej liczby ofiar ulewy, wciąż trwa przeczesywanie gruzowiska w kopalni. Na miejscu pracują przedstawiciele służb oraz wolontariusze. Podczas akcji ratunkowej cały czas padał deszcz.

Tragiczne informacje z Birmy obiegły światowe media, w lokalnej kopalni doszło do wypadku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wcześniej wydano ostrzeżenie pogodowe dla tego rejonu, zostało ono jednak zbagatelizowane. Jeden z górników, który byli świadkami zdarzenia, przekazał w rozmowie z Reuterem, że dramat rozegrał  się dosłownie w kilkadziesiąt sekund.

- W ciągu minuty wszyscy ludzie na dole [wzgórza] po prostu zniknęli. W moim sercu czuję ogromną pustkę. Ludzie utknęli w błocie, wołając o pomoc, ale nikt nie mógł im pomóc - relacjonował 38-letni górnik.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczne doniesienia o Ewie Błaszczyk. Sama nie jest w stanie sobie poradzić

2. Nie żyje ekspedientka zakażona koronawirusem. Sanepid szuka klientów

Wydobywanie jadeitu to jedno z głównych źródeł utrzymania lokalnej społeczności. jest to jednak bardzo niebezpieczne zajęcie, w zeszłym roku w kopalniach śmierć poniosło ponad 100 osób.

- Będą wydobywać w jakikolwiek sposób, bez względu na to, czy mają oficjalne zezwolenie czy nie. Mimo że lawiny błotne wciąż się zdarzają, wiele organizacji, w tym grupy zbrojne zaangażowane w wydobywanie jadeitu, twierdzi, że sytuacja tutaj jest dobra - przekazał w rozmowie z BBC miejscowy mieszkaniec Shwe Thein.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Turyści spojrzeli na paragon i zrzedła im mina. 200 zł za kebaba i 35 zł za kawę, wakacyjne ceny w znanym hotelu zapamiętają do końca życia
  2. Robert Lewandowski coraz bliższy końca kariery? Słowa piłkarza nie pozostawiają wątpliwości
  3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Wyjątkowa sytuacja przez całe wakacje
  4. Wydano alerty I i II stopnia. Pół Polski znajduje się w niebezpieczeństwie, najgorzej będzie w jednym województwie
  5. Dodatkowe 500 zł dla emerytów i rencistów? Przełomowa decyzja senatu
  6. Grób aktorki ”Czterdziestolatka” jest w strasznym stanie. Aż łzy napływają do oczu, przykro patrzeć

Źródło: BBC

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News