Właśnie zapadła nieodwracalna decyzja. Wszyscy wstrzymali oddech, zaskakujące ustalenia

Właśnie zapadła nieodwracalna decyzja. Wszyscy wstrzymali oddech, zaskakujące ustalenia Źródło: Pikio.pl

Wiadomości, które obiegły media po publikacji rządu Prawa i Sprawiedliwości w mediach społecznościowych, wywołały zdumienie wśród internautów. Wszystko wskazuje na to, że na skutek porozumienia polityków, zapadła nieodwracalna decyzja. Ustalenia są zaskakujące, wszyscy wstrzymali oddech..

Wiadomości, które zostały opublikowane w mediach społecznościowych partii Prawo i Sprawiedliwość, wywołały zdumienie internautów. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zdecydował, że polskie wojsko wybuduje most pontonowy na Wiśle. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, w związku z awarią oczyszczalni ścieków "Czajka", zwrócił się z prośbą o pomoc do rządu. Politycy przychylili się do jego wniosku.

Wiadomości na temat budowy mostu pontonowego na Wiśle zaskoczyły Polaków

Wiadomości na temat budowy mostu pontonowego na Wiśle wzbudziły duże poruszenie wśród internautów. Okazuje się, że inwestycja powstanie z inicjatywy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Ze słów szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka wynika, że budowla ma być pomocna w doprowadzeniu rurociągu do oczyszczalni ścieków "Czajka", która ostatnio borykała się z poważną awarią. Decyzję o udzieleniu pomocy stolicy podjął także premier, Mateusz Morawiecki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Dzisiaj spotkaliśmy się w grupie ministrów i przedstawicieli różnych instytucji odpowiedzialnych za te obszary, które są dotknięte awarią, żeby przedyskutować i dookreślić zakres tej pomocy - przekazał Michał Dworczyk.

Proces powstawaniu mostu, będzie nadzorowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Pierwszym krokiem do zrealizowani inwestycji jest jednak dopełnienie stosownych formalności. Kiedy zgody zostaną udzielone, budowa zostanie rozpoczęta w ciągu trzech dni. Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przewiduje, że most pontonowy będzie użytkowany mniej więcej do połowy listopada. Taki termin narzucają prognozy warunków atmosferycznych na przełomie jesieni i zimy. Miasto otrzyma dokumentację oraz elementy konstrukcji, które były użytkowane przy okazji poprzedniej awarii rurociągu.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

2. Widząc oczy swojej córki, rodzice byli przerażeni. Dziewczynka długo czekała na szczęśliwy dom

3. Gigantyczny pożar w polskiej miejscowości. Niebezpieczeństwo dla mieszkańców, ponad 30 zastępów w dramatycznej akcji

Włodarze Warszawy będą mogli liczyć także na pomoc ze strony ekspertów i inżynierów, którzy nadzorowali usuwanie skutków minionych komplikacji. Michał Dworczyk zaznaczył jednak, że miasto stołeczne będzie musiało samodzielnie pokryć wszystkie koszty związane z budową. Z budżetu stolicy zostaną pokryte między innymi opłaty za rury i utrzymanie już wybudowanego mostu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Już zamykają szkoły. Kolejni nauczyciele z koronawirusem
  2. Mamy potwierdzenie. Fatalne wiadomości dla wielu Polaków, nikt nie mógł się spodziewać
  3. Katarzyna Cichopek przekazała radosną nowinę. Cała rodzina nie posiada się z radości
  4. Dostał telefon z grobu. Porażające krzyki, natychmiast rzucili się na ratunek
  5. Przykre sceny na antenie TVP Info. Padła sugestia, że dzieci dokonały prowokacji

Źródło: Twitter/Bankier

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News