Niewyobrażalna tragedia w klasztorze. Zmarło 6 zakonnic, okoliczności wyciskają łzy z oczu

Niewyobrażalna tragedia w klasztorze. Zmarło 6 zakonnic, okoliczności wyciskają łzy z oczu Źródło: pixabay.com Ane_Hinds

Informacje z jednego z klasztorów obiegły wszystkie media. Dziennikarze dowiedzieli się o śmierci aż 6 zakonnic, okoliczności ich odejścia przyprawiają o łzy. Sytuacja z kolejnymi mieszkankami klasztoru również nie wygląda najlepiej.

Informacje o tym, co stało się w jednym z klasztorów, rzuciło strach na inne tego typu obiekty. Niewyobrażalna tragedia. Czy można było jej zapobiec?

Przygnębiające informacje: nie żyje 6 zakonnic, inne musiały zostać ewakuowane

W Domu Matki Małych Misjonarzy Miłosierdzia mieszkało kilkadziesiąt zakonnic. Sytuacja w północnych Włoszech jest dramatyczna, jednak nikt nie spodziewał się, że wirus zaatakuje też zakonnice, które były skazane same na siebie. W Tortonie, mieście znajdującym się właśnie na południu kraju, mówi się o śmierci 6 sióstr z miejscowego klasztoru. Mało tego - inne również są zakażone.

6 zakonnic zmarło z powodu poważnych powikłań po zachorowaniu na COVID-19. Kiedy przebadano wszystkie siostry, aż u 40 z nich test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Zakonnice, przebywając ze sobą cały czas w zamknięciu, w jednym budynku i używając części wspólnych, zakażały siebie nawzajem. Zmarłe siostry były w wieku od 82 do 98 lat, znajdowały się więc w grupie znacznego ryzyka zarówno zachorowania, jak i zgonu z powodu SARS-CoV-2.

Klasztor musiał zostać ewakuowany

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W tej chwili dzielimy los wielu ludzi, którzy w całych Włoszech i na całym świecie doświadczają tej kruchości życia w obliczu czegoś, co nadchodzi i zaburza życie rodziny, na przykład wspólnoty religijnej. Wierzę, że Pan wzywa nas dzisiaj, abyśmy służyli tutaj, w tej niepewnej sytuacji - wypowiedziała się siostra Gabriella Perazzi z Domu Matki Małych Misjonarzy Miłosierdzia w rozmowie z "Vatican News".

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne doniesienia. Nie żyje zasłużony polski lekarz, uratował życie i zdrowie dziesiątkom osób
2. Nie żyje dwóch nastolatków. Byli zarażeni koronawirusem, 13-latek i 19-latek

Czerwony Krzyż zajął się kompleksową ewakuacją budynku, nie wiadomo, czy i kiedy będzie on odkażany. 19 zakonnic z klasztoru musiało trafić do szpitala, z kolei pozostałe otrzymały zielone światło na odbywanie kwarantanny w innych, odosobnionych miejscach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny radzi. Jak bezpiecznie kupować i spożywać pieczywo w czasie epidemii?
  2. Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę Kraków
  3. Porażające wieści dla polskich rodzin, wiele osób się wścieknie. 500 plus zawieszone?
  4. 5-latek chory na koronawirusa zadał mamie porażające pytanie. Zalała się łzami, teraz błaga tylko o jedno
  5. Już są. Na kontach emerytów pojawiły się pieniądze, wiadomo ile
  6. Niemal wszyscy Polacy popełniają 3 wielkie błędy podczas gotowania żurku. Zapominają o bardzo ważnych rzeczach

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News