Koronawirus wstrząsnął światem trójki chorych dzieci z Polski, rodzice bali się najgorszego. Nagle usłyszeli przełomową informację

Koronawirus wstrząsnął światem trójki chorych dzieci z Polski, rodzice bali się najgorszego. Nagle usłyszeli przełomową informację Źródło: Unsplash.com Daan Stevens

Gdy do rodziców dotarła informacja na temat decyzji ministerstwa, znacznie się uspokoili. Epidemia koronawirusa sprawiła, że bali się, utraty swoich dzieci. Na szczęście z pomocą rządu udało się rozwiązać problem.

Informacja od ministerstwa spraw zagranicznych dała rodzicom nową nadzieję na wyleczenie ich dzieci. Epidemia kornawirusa poważnie ich zaniepokoiła, przez nią wydawało się, że szansa na uratowanie życia trzech małych pacjentów przepadła.

Informacja o ograniczeniach związanych z koronawirusem załamała rodziców. Myśleli, że wszystko stracone

Troje dzieci w Polsce wymagało specjalistycznego leczenia, które mogło być zrealizowane w amerykańskiej klinice. Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa sytuacja zrobiła się napięta. Loty międzynarodowe zostały odwołane, a to oznaczało, że chore dzieci nie będą mogły wylecieć do USA.

- Zawieszenie lotów z Europy do Stanów Zjednoczonych to dla nas katastrofa. Czujemy się, jakby nasze dzieci ponownie usłyszały diagnozę - mówił jeden z rodziców.

Rodzice uzbierali finanse na leczenie swoich pociech dzięki publicznym zbiórkom, łączna kwota przekazana przez darczyńców to 9 milionów złotych. Dzieci miały zostać poddane leczeniu w amerykańskiej klinice terapii genowej.

Interwencja ministerstwa spraw zagranicznych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z racji, że od 13 marca loty z Europy do USA zostały zawieszone, zainterweniował wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Strona amerykańska zgodziła się na zrobienie wyjątku i dzieci ostatecznie wylądują w USA. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne zarażenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało kolejne ponure wiadomości
2. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

- Dzięki dobrej współpracy z Departamentem Stanu udało nam się uzyskać zgody na wjazd do USA dla trojga małych pacjentów wymagających specjalistycznego leczenia. Dwoje z nich wraz z asystą medyczną wylatuje już dziś czarterem LOT do domu do Chicago! - napisał wiceminister Marcin Przydacz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów. Rodzina poinformowała o jego śmierci, z całej Polski napływają kondolencje
  4. Smutna wiadomość dla setek tysięcy fanów. Beata Tyszkiewicz nie pozostawiła wątpliwości
  5. Ważne zmiany w ZUS. Andrzej Duda przekazał najważniejszą wiadomość dla milionów Polaków
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News