W końcu dobra informacja dla nas wszystkich. Podobnie w tym roku jeszcze nie było

W końcu dobra informacja dla nas wszystkich. Podobnie w tym roku jeszcze nie było Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Dobra informacja dla wielu Polaków, podobnej sytuacji w tym roku jeszcze nie było. Specjaliści zaznaczają, że bardzo podobna sytuacja wystąpiła pod koniec ubiegłego roku, jednak teraz, w samym środku wakacji 2020, trudno było to przewidzieć.

Informacja, którą przekazał dziś "Puls Biznesu", może zadowolić wszystkich Polaków. Chodzi o pieniądze oraz oszczędność. Wiele osób życzy sobie, żeby ten okres potrwał jak najdłużej.

"Tak tanio w tym roku jeszcze nie było

"Puls Biznesu" przekazał bardzo dobre wiadomości, które ucieszą Polaków. Na pewno odczujemy to w swoich portfelach - okazuje się, że obniżki niektórych produktów spożywczych, które miały miejsce w czerwcu, jeszcze trwają. W lipcu nie odnotowano podwyżek. Eksperci zauważają, że ceny 40 podstawowych produktów, które co miesiąc monitoruje, ASM SFA, były o 0,4 proc. niższe w porównaniu do czerwca oraz aż o 4% niższe niż w maju.

- W lipcu średnie ceny podstawowych produktów w dużych sieciach marketów były nieco niższe niż w czerwcu. Tak tanio w tym roku jeszcze nie było - można przeczytać w "Pulsie Biznesu". Na uwagę zasługuje fakt, że ostatnia taka sytuacja miała miejsce przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia: w listopadzie i grudniu był wysyp promocji.

Informacja o porównaniu cen ubiegłorocznych może zaskoczyć

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pierwszy miesiąc letnich wakacji przyniósł nieznaczną obniżkę cen podstawowych produktów FMCG. Co ciekawe, zestawienie wyników badań rok do roku wykazało znacząca różnicę cen - lipiec 2019 r. był zdecydowanie mniej łaskawy dla naszych kieszeni. Przed rokiem Polska zmagała się z dotkliwą suszą, przez co plony były rekordowo skromne, a co za tym idzie - żywność droższa - wytłumaczył Paweł Górczyński, dyrektor zarządzający ASM SFA, w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Polacy popierają kary za brak maseczek? Jest sondaż
3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Dane, którymi dysponuje ASM SFA, wykazują, że ceny części produktów wzrosły, inne zmalały. Zdecydowanie zdrożało mięso, wędliny i ryby (aż o 4% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku), a także nabiał. Z kolei mocno staniały słodycze i artykuły sypkie. Dziennik podaje, że ceny najtańszych i najdroższych tego typu produktów między niektórymi sklepami różnią się nawet o 30%.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Boi się o swoje życie?

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News