W sobotę w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej odbyło się święcenie diakonatu Tymoteusza Szydło, syna premier rządu Prawa i Sprawiedliwości. Podczas uroczystości doszło jednak do incydentu z udziałem fotoreportera „Gazety Wyborczej”.

Święcenia diakonatu przyjęło wczoraj w katedrze św. Mikołaja dwunastu alumnów V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Wśród nich był także syn obecnej premier Beaty Szydło – Tymoteusz Szydło. Na uroczystości pojawiła się także sama szefowa rządu PiS, w towarzystwie funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Nie obyło się jednak bez nieprzyjemnych sytuacji. Jeden z księży wyrzucił z kościoła fotoreportera „Gazety Wyborczej”, Grzegorza Celejewskiego, mówiąc mu, że w świątyni nie ma miejsca dla „niekatolickich mediów”.

Jak przekonuje Celejewski, był on również wielokrotnie przeszukiwany przez funkcjonariuszy BOR-u, którzy zażądali od niego przekazania sprzętu do kontroli pirotechnicznej.  Ochroniarze szefowej rządu mieli także utrudniać mu pracę poprzez zasłanianie obiektywu w momencie, gdy Beata Szydło wychodziła z katedry.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta wyborcza

...

Zobacz również

Zobacz również