Podczas rozdania Telekamer miał miejsce incydent z udziałem Krzysztofa Ziemca i widowni. Gdy dziennikarz zapowiadał nominacje w następnej kategorii ktoś krzyknął w jego stronę „kłamca!”. O dziennikarzu zrobiło się ostatnio głośno z uwagi na nieprawdziwą informację, którą podał podczas jednego z głównych wydań Wiadomości TVP.

 – Doświadczenie ostatnich dni nauczyło mnie, że lepiej powiedzieć o jedno słowo za mało niż o dwa za dużo więc ograniczę się do przeczytania komunikatu – przemówił do widowni zebranej na gali Telekamer Krzysztof Ziemiec.

Było to nawiązanie do podania przez dziennikarza nieprawdziwej informacji podczas jednego z głównych wydań „Wiadomości TVP” w związku ze sprawą odnalezienia teczek TW Bolka świadczących o rzekomej współpracy Lecha Wałęsy ze służbą bezpieczeństwa PRL. Dziennikarz poinformował wbrew prawdzie, że prawdziwość podpisu pod zobowiązaniem współpracy z SB została potwierdzona przez biegłego grafologa.

Gdy dziennikarz przemawiał na gali Telekamer, w słowo weszła mu jedna z osób na widowni, która wykrzyczała w jego stronę „kłamca”. Poniżej publikujemy nagranie audio z incydentu.

Tuż po tym gdy z widowni padło „kłamca” rozległy się oklaski. Nie wiadomo jednak czy była to reakcja na słowa dziennikarza czy na okrzyk z widowni pod jego adresem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tok fm

Zobacz również