Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Natchnieni opowieścią o pielgrzymujących do stajenki trzech królach mieszkańcy Janowa Lubelskiego postanowili także odwiedzić dzieciątko Jezus.

Niska temperatura nie sprzyja plenerowym popijawom, a ceny alkoholu w barach są przecież wysokie – zapewne do takiego lub podobnego wniosku doszli 19-latek i 20-latek z Janowa Lubelskiego. Mężczyźni postanowili jednak znaleźć złoty środek.

Stwierdzili, że alkohol można wypić w osłoniętym, choć otwartym dla wszystkich pomieszczeniu. Udali się więc do dużej bożonarodzeniowej szopki, gdzie pili wraz z Maryją, Józefem oraz samym dzieciątkiem Jezus. W imprezie uczestniczyły także cztery owce, jeden osioł oraz małych rozmiarów krowa.

Imprezowicze mieli pecha, bo na miejsce wkrótce dotarła policja. Mężczyżni najprawdopodobniej odmówili przyjęcia mandatu, bo – jak dowiadujemy się ze strony policji – już wkrótce staną przed sądem.

Żadne konsekwencje nie zostaną wyciągnięte wobec innych członków imprezy. Nie wiadomo czy to przez nadmierną religijność funkcjonariuszy czy też wpływ na decyzję o zaniechaniu działania miał fakt, że pozostali uczestnicy byli z gipsu.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

...

Zobacz również