Ogromna fala imigrantów, która wciąż niezmiennie przybywa do krajów takich jak Niemcy, Włochy oraz Francja, sprawia, iż tamtejsze samorządy mają niemały problem z rozlokowywaniem nawet kilku tysięcy rodzin rocznie. Z pomocą przyszli im jednak Polacy, którzy przy okazji bardzo dobrze na tym zarobią.

Ponieważ nasi zachodni sąsiedzi mają gigantyczny kłopot z umieszczeniem imigrantów w mieszkaniach, których po prostu brakuje, szukają różnego rodzaju alternatyw. Ostatnio zdecydowali się więc na budowę osiedli z kontenerów socjalnych. Właśnie tym zajmie się wkrótce w Niemczech jedna z polskich firm.

– Nasze obiekty spełniły rygorystyczną ocenę inwestora, co potwierdzają sprawnie przeprowadzone przez niemieckich inspektorów odbiory. Budynki zapewniają wysokie walory użytkowe i estetyczne. Osiedle o funkcjonalnym charakterze, z przyjaznymi pomieszczeniami i salami do nauki, zapewni mieszkańcom łatwiejszą adaptację i skuteczniejszą naukę języka niemieckiego – opowiedzieli WP przedstawiciele firmy Weldon, która zajmie się budową kolejnego osiedla.

Niemcy przekonali się do polskiego przedsiębiorstwa, kiedy w zeszłym roku jego pracownicy pobili wszelkie rekordy sprawności. Jedno z osiedli składające się z 8 budynków, szkoły i biura ochrony wybudowali w jedynie 4 tygodnie, ratując przy tym miejscowych urzędników od niemałych tarapatów. Wciąż nie ujawniono oficjalnie, ile Polacy zarobią przy realizacji tego projektu.

...

Zobacz również