Tak nerwowej sytuacji w Danii nie było od dawna. W roli głównej wystąpili imigranci i jedna z członkiń rządu. Minister musiała uciekać w asyście policjantów z centrum deportacyjnego.

Według portalu ndie.pl stojącą na czele ministerstwa ds. imigracji, integracji i mieszkalnictwa Inger Støjberg zaatakowała grupa imigranckich mieszkańców centrum deportacyjnego Sjælsmark. Były to osoby, które nie miały przyznanego statusu uchodźcy.

Tuż po zakończeniu spotkania grupa imigrantów, licząca według portalu ponad 40 osób, stała się agresywna. Zagraniczni przybysze mieli spowodować sytuację, która sprawiała, że minister nie mogła spokojnie wejść do swojego samochodu. Było na tyle niebezpiecznie, że pani Støjberg skorzystała z pomocy duńskiej policji. Szybko odjeżdżające auto potrąciło imigrantów, rzucających się na samochód.

Duńskie radio przeprowadzało niedawno sondaż, z którego wynikało, że 62 proc. obywateli Danii jest przeciwko noszeniu burek i hidżabów w miejscu publicznym. Natomiast inny sondaż – dla „Le Figaro” – podaje, że 61 proc. Duńczyków uważa islam za zagrażenie dla ich państwa.

https://www.youtube.com/watch?v=vhUXtQlWOQE

Źródło: Niezależna.pl

...

Zobacz również

Zobacz również