Około 60 mężczyzn protestowało w Finlandii przed komendą policji w Oulu. Imigranci domagali się lepszych warunków w obozie dla uchodźców. Nie podobają im się między innymi posiłki, których „nie powinno się podawać nawet psom”. Aresztowano jedną osobę.

Imigranci zebrali się pod komendą policji w Oulu. Jej szef Arto Karnaranta przekonywał, że demonstrujący narzekali głównie na „fatalne, niehigieniczne warunki w obozie” oraz niesmaczne jedzenie. Przypominali również o tym, że ich sprawy o nadanie statusu uchodźcy toczą się bardzo wolno, a opieka zdrowotna kuleje. Policjanci rozmawiali z demonstrantami przez tłumacza.

Imigranci mieli krzyczeć, że ryżu czy kaszy nie podaje się nawet psom. Tymczasem okazuje się, że podobne posiłki, do tych serwowanych imigrantom w obozie podaje się dzieciom w szkołach czy urzędach.

Protest miał przebiec spokojnie, aczkolwiek aresztowano jedną osobę. Finowie przekazali również, że większość z 310 obozujących imigrantów pokornie zjadło posiłek, po którym około 60 mężczyzn poszło protestować pod znajdującą się 10 km od obozu komendą policji.

Imigrantów przetransportowano z powrotem do obozu, którego zarządcy przekonują, że wszystko nadal będzie funkcjonować jak do tej pory, aczkolwiek uwagi demonstrujących zostały wzięte pod uwagę.

Informacje o przebiegu protestu przekazała nam czytelniczka z Finlandii. Sprawę opisuje też m.in Finland Times.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

źródło i fot: finlandtimes.fi

Zobacz również