Służby graniczne Białorusi zatrzymały imigrantów próbujących nielegalnie przejść przez polsko-białoruską granicę. 

Jak informowaliśmy wcześniej, na wiosnę oczekiwana jest nowa fala imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Według informacji jakie udało się uzyskać brytyjskiemu dziennikowi „Financial Times”, jednym z nowych szlaków będzie ten wiodący przez Polskę.

Europejskie i polskie władze –  „FT” powołuje się m.in. na polski MSZ – przewidują, że imigranci będą wyruszać z Turcji przez Morze Czarne na Ukrainę lub Białoruś. Potem będą musieli pokonać jedynie polską granicę i przejść wszerz nasz kraj, by znaleźć się w Niemczech. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Jak się okazuje, pierwsi imigranci próbujący przekroczyć naszą wschodnią granicę zostali właśnie zatrzymani przez białoruskie służby graniczne.

Zatrzymani to Algierczycy (posiadający paszport i kartę migracyjną), którzy poruszali się wzdłuż torów kolejowych w stronę polskiej granicy. Według wyjaśnień jakie złożyli imigranci, szli oni torami, ponieważ „spóźnili się na pociąg”.

Wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn wszczęto postępowanie za próbę nielegalnego przekroczenia granicy, które zakończy się najprawdopodobniej deportacją z Białorusi.

bh, źródło: pikiobelsat

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.