Film nakręcony przez arabskiego rybaka obrazuje prawdziwy dramat imigrantów, którzy za wszelką cenę próbują dostać się do Europy. Zdaniem autora filmu takie sytuacje są nagminne i wynikają z polityki prowadzonej przez Unię Europejską. Zamieszczony materiał jest przeznaczony tylko dla widzów pełnoletnich.

Według opisu filmu, pokazana sytuacja zdarza się nagminnie, ponieważ przemytnicy oferujący transport celowo zatapiają swoje łodzie blisko statków straży granicznej, która jest zobowiązana do pomocy.

Zdaniem autora nagrania, mężczyźni na pontonie celowo go przewracają tuż przy statku, aby wymusić interwencję ratowników. W przypadku ukazanym na filmie, szmuglerzy dopiero z bliskiej odległości zauważyli, że dopłynęli do tunezyjskiego kutra rybackiego, a nie do łodzi włoskiej straży granicznej. Arabscy rybacy widoczni na nagraniu próbują uspokoić ludzi w wodzie, natomiast sami nie są chętni do pomocy, bo to oznaczałoby zejście na linie do wody i możliwe zagrożenie życia ze strony topiących się ludzi.

Jak podaje opis filmu, cała sytuacja jest spowodowana polityką Unii Europejskiej, która wspiera przemyt ludzi. Według autora filmu, gdyby wprowadzono stanowczy zakaz nielegalnego przekraczania granicy liczba ofiar gwałtownie by spadła.

https://youtu.be/vqJKCxhWSHw
Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk

...

Zobacz również

Zobacz również