W wigilię Bożego Narodzenia 2016 roku, sześciu imigrantów z krajów arabskich podpaliło na stacji berlińskiego metra Schoenleinstrasse pochodzącego z Polski, 37-letniego bezdomnego. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Dziś usłyszeli wyrok.

Syryjczyk w wieku 21 lat próbował podpalić płonącą chusteczką śpiącego na ławce mężczyznę. Od kawałka papieru zajął się plecak Polaka, lecz dzięki interwencji pasażerów nie doszło do tragedii i nie doznał on żadnych uszkodzeń ciała.

Główny sprawca usłyszał wyrok dwóch lat i dziewięciu miesięcy więzienia. Jego młodsi wspólnicy, mający od 16 do 19 lat, skazani zostali na cztery do ośmiu tygodni w zawieszeniu i prace społeczne. Prokuratura zarzucała podpalającemu celowe usiłowanie morderstwa i domagała się dla niego czterech lat pobytu w zakładzie karnym.

21-letni Syryjczyk tłumaczył się nietrzeźwością(miał być pod wpływem alkoholu i narkotyków) oraz, że chciał „zrobić bezdomnemu żart i przestraszyć go”. Akt oskarżenia zarzucał mu natomiast działanie w „sposób perfidny” i zaznacza, że niedoszła ofiara mogła umrzeć w mękach.

Skazani przybyli do Niemiec miedzy 2014 a 2016 rokiem z Libii i Syrii. Pięciu z nich było w tamtym czasie nieletni.

https://www.youtube.com/watch?v=ah9qc3gwKzo

źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również