W Finlandii do głosu dochodzi coraz więcej imigrantów, którym nie podobają się zaproponowane im warunki bytowania. Uchodźcy opowiadają się za powrotem do swych krajów ojczystych lub za podróżą do Szwecji, gdzie, jak uważają, jest im o wiele lepiej.

Do sieci mają wręcz trafiać nagrania imigrantów, którzy nawołują w nich swych rodaków do pozostania w swych domach, bo jak sądzą, w Finlandii jest bardzo źle.

O wiele lepiej żyje się w Iraku. Zdecydowanie wracam. Wolę umrzeć w moim rodzinnym kraju. Tu jest po prostu strasznie. Wszystko jest dostępne, ale my się dusimy” – opowiada Mustafa na swoim filmie na Facebooku.

Uchodźcy narzekają głównie na wysokie ceny i za niskie zasiłki. Wadzą im też małe porcje żywieniowe, jakie otrzymują w ośrodkach dla migrantów.

Żałujemy, że tu przyjechaliśmy. Myliliśmy się. Zapłaciliśmy ogromne pieniądze za nic. Przyjazd tutaj był błędem” – komentują przybyli do Finlandii Irakijczycy.

Azylanci zwracają także uwagę na nastawienie miejscowych. Ci mają być według nich „zimni, i nie tak przyjaźnie nastawieni jak Szwedzi„. Finowie mają też odznaczać się rasizmem.

Fenomenem ma także być fakt, że na granicy Finlandii gromadzi się coraz więcej uchodźców, ale tylko po to, by z niej wyjechać. Azylanci udają się do sąsiedniej Szwecji, gdyż są zdania, że wita się ich tam o wiele przyjaźniej, cieszą się także lepszą opieką i wyższe są zasiłki, które otrzymują. Brakuje im tego w Finlandii, stąd też decydują się na przeprowadzkę.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: natemat.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również