"Stanie się pośmiewiskiem". Nie rozumie, jak jej rodzina mogła tak nazwać córkę

"Stanie się pośmiewiskiem". Nie rozumie, jak jej rodzina mogła tak nazwać córkę Źródło: fot. pixabay.com

Imię dla dziewczynki nie jest łatwym wyborem. Wydaje się, że rodzice mają wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć idealne imię dla dziecka. Jednak decyzje dorosłych bywają czasem bardzo zaskakujące i niektóre imiona mogą być powodem kłopotów w przyszłości.

Imię dla dziewczynki potrafi czasem sprawić przyszłym rodzicom sporo kłopotu. Rodzice często długo zastanawiają się nad wyborem idealnego imienia dla córek. Jest wiele ładnych imion, jednak oprócz ładnego brzmienia, ma ono często szczególne znaczenie dla rodziców. Dlatego czasami imiona bywają dziedziczone po babciach lub matkach. Trzeba jednak przyznać, że w kwestii nazywania swoich pociech rodzice potrafią być niezwykle kreatywni. Pewna kobieta była do tego stopnia zbulwersowana imieniem, jakie nadała dziecku jej kuzynka, że postanowiła podzielić się swoim oburzeniem na jednym z portali. Jej zdaniem krewna podjęła najgorszą z możliwych decyzji, ponieważ niektóre imiona potrafią zniszczyć małemu dziecku życie. Niekiedy fantazja rodziców może być powodem szykan i dokuczania ze strony rówieśników. A przecież żadne dziecko nie chciałoby tego doświadczyć.

Kuzynka wybrała okropne imię dla dziewczynki. Naraziła dziecko na obelgi ze strony rówieśników!

Jakie imię dla dziewczynki wzbudziło oburzenie internautki? Otóż, kuzynka postanowiła nazwać córkę Stanisława. Swoją dezaprobatę kobieta tłumaczy w następujący sposób: - Są takie imiona, które po prostu nie pasują do dzisiejszych czasów. Kojarzą się ze starszymi paniami, a młodzi rodzice z jakiegoś powodu ich nie wybierają. Oprócz mojej dziwnej kuzynki. Jakoś nie potrafię się pogodzić z tym, że ten słodki niemowlak w wózku to… Stanisława - czytamy jej komentarz. Zdaniem kobiety, małą Stanisławę - lub jak kto woli Stasię - czeka ciężkie życie. Istnieje szansa, że rówieśnicy będą jej dokuczali z tego powodu. Kobieta nie może zrozumieć, dlaczego krewni postanowili w taki sposób skrzywdzić swoją córkę. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tradycyjne imiona wracają do łask - to bardzo wyraźna tendencja

Jednak trzeba zauważyć, że w ostatnich latach tradycyjne imiona powracają do łask. Ta tendencja jest od pewnego czasu bardzo wyraźna. W 2018 roku najczęściej nadawane imię dla dziewczynki w Polsce to: Zuzanna, Julia, Zofia, Maja, Hanna, Lena, Alicja, Maria, Amelia i Oliwia. Próżno szukać wśród nich nowoczesnych imion, które były chętnie wybierane w poprzedniej dekadzie. Stanisława nie znalazła się w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych dziewczęcych imion, jednak nie ma wątpliwości, że również należy do grona tych tradycyjnych. Być może w opisywanym przypadku rodzice kierowali się sentymentem i postanowili nadać córce imię po babci? ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. W tych państwach kobietom żyje się NAJLEPIEJ. Jest wśród nich Polska?
  2. Kim jest żona "Ojca Mateusza"? Rozpłyniecie się z nadmiaru SŁODKOŚCI
  3. Porwali i zgwałcili 12-latka. Setki osób przyglądały się publicznej egzekucji
  4. Małgorzata Rozenek publicznie ośmieszona. Wszystko przez boskie zdjęcie
  5. Katolicy w Biedronce mogą przeżyć szok. Gdy to zobaczą, oczy im wyjdą na wierzch
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: popularne.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News