Wstrząs! Rodzice wykorzystali zmianę w polskich przepisach i w 2018 roku nadali córeczce niespotykane imię

Wstrząs! Rodzice wykorzystali zmianę w polskich przepisach i w 2018 roku nadali córeczce niespotykane imię Źródło: Pixabay.com/regina_zulauf

Imię dla dziewczynki zazwyczaj sprawia rodzicom wiele trudności, nie mogą bowiem dojść do porozumienia. Ta para jednak od razu wiedziała, jak nazwą córkę. Stało się to możliwe dzięki zmianie przepisów. Rodzice od razu ją wykorzystali i zdecydowali się na coś bardzo oryginalnego.

Imię dla dziewczynki to ważny wybór w życiu każdego rodzica. Jeszcze przed pojawieniem się maluszka na świecie, trwają długie debaty nad idealnym imieniem. Część osób chce pozostać wierna tradycji i wybrać imię po przodkach czy skorzystać z bogatego arsenału nazw staropolskich.

Inni zaś stawiają na nowoczesność i nietypowość. Uważają, że wybór niespotykanego imienia podkreśla wyjątkowość ich dziecka. Zupełnie nie przejmują się wszelkimi negatywnymi opiniami czy krytycznymi spojrzeniami po przedstawieniu potomka. Podobnie postąpili ci rodzice, -wykorzystali zmianę w prawie, by w 2018 roku nadać maleństwu niespotykane imię. 

Rodzice wybrali nietypowe imię dla dziewczynki. Ich inspiracja zaskakuje

Anna i Robert poznali się 7 lat temu na konwencie fantastyki. Od razu połączyło ich ogromne uczucie, świetnie się rozumieli i uwielbiali te same rzeczy, w tym uniwersum "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego. Para wspólnie przeczytała wszystkie książki, oglądnęli serial i zagrali w grę. Nie ukrywają, że to jedna z ich ulubionych postaci w fantastyce.

Po 5 latach znajomości zdecydowali się na ślub. Uroczystość była wyjątkowa, a wesele miało mnóstwo słowiańskich akcentów i nawiązań do "Wiedźmina". Gdy wkrótce potem dowiedzieli się, że będą mieli dziecko, od razu wiedzieli, jak je nazwą. Dla chłopca oczywistym wyborem wydawał się Geralt, na cześć tytułowego bohatera ich ulubionej serii. Imię dla dziewczynki było nieco trudniejszym wyborem, ale w końcu zdecydowali się na Cirillę, czyli Dziecko Przeznaczenia z tego samego uniwersum.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zmiana prawa sprawiła, że rodzice co raz częściej nadają dzieciom dziwne imiona. Prawie nie mają ograniczeń

Rodzice małej Cirilli są szczęśliwi, że mogli nazwać tak córkę. Uważają, że kiedy podrośnie, doceni ich decyzję i sama pokocha "Wiedźmina". Nie wahali się ani chwili, gdy poszli zarejestrować dziecko z tym imieniem.

Taki wybór możliwy dzięki zmianom w prawie, które wcześniej nakazywały, aby imię jednoznacznie określało płeć dziecka, co w zasadzie całkowicie dyskryminowało każde obcobrzmiące imię dla dziewczynki lub chłopca. Zagraniczni mieszkańcy Polski często mieli z tego powodu problem, nie mogli nazwać swojego dziecka bowiem tak, jakby chcieli.

Ze zmian skorzystali przede wszystkim Polacy, którzy chętnie sięgają teraz po takie imiona, jak Grace, Audrey, Marot, Thor, Rangar czy Alikia.  Popyt na zagraniczne imiona gwiazd czy postaci z filmów wciąż się zwiększa. Bardzo możliwe, że za kilkanaście lat popularne dziś Zuzanna czy Julia będą rzadziej spotykane niż Celine albo Żaklina.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz zdobyła się na szokujące wyznanie. „Chcę ładnie wyglądać w trumnie”
  2. Nie żyje znana prezenterka. Policja oskarża jej męża
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole podstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News