imię dla dziewczynki
Pixabay/moniquedsv
Malwina Kossela - 6 Marca 2019

Najbardziej nietypowe imię dla dziewczynki? Jessica czy Esmeralda to przy tym pikuś!

Imię dla dziewczynki to ogromne wyzwanie dla rodziców, którym przyszła na świat córka. Dobór właściwego jest szczególnie ważny - niektórzy wierzą, że może ono wpłynąć na charakter nowo narodzonego człowieka. Przede wszystkim jednak ładne imię gwarantuje dziecku brak uszczypliwych uwag pod jego adresem w szkole i życiu. Chcecie wiedzieć, jakie jest najbardziej nietypowe imię żeńskie? Jessica i Esmeralda to przy tym pikuś!

Imię dla dziewczynki jest bardzo ważną decyzją w życiu rodziców malutkich, nowo narodzonych córeczek. Jeśli myślicie, że zagraniczne imiona są już bardzo dziwne, to koniecznie musicie usłyszeć o tym, które zdecydowanie można uznać za najbardziej nietypowy pomysł. Jessica, Esmeralda, Andżelika czy Nicole to wcale nie najdziwniejsze, co można wymyślić.

Rodzice na ogół chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. Niektórzy nadają pociechom imiona starodawne, inni modne i współczesne, a jeszcze inni zagraniczne. Są też tacy, dla których miarą uroku imienia, jest jego nietypowość. Przykładem tutaj może być Michał Wiśniewski, który to swoje dzieci nazywał niezwykle oryginalnie, gdyż jak twierdził, imię dla potomka musi być absolutnie wyjątkowe. Jednakże nawet on nie wykazał się taką kreatywnością, jak pewna mama, która postanowiła dać dziewczynce na imię... Truskawka!

TVNTVN zmiażdżył konkurencję. TVP i Polsat daleko w tyleCzytaj dalej

Truskawka - niecodzienne imię dla dziewczynki

To nie żart, jesteśmy oswojeni z takimi roślinnymi imionami jak Malina, Jagoda, Kalina czy Róża, ale Truskawka w Polsce wydaje się dość niecodzienna. Mama, która wpadła na taki pomysł musiała zasięgnąć informacji o tym, czy w ogóle może tak nazwać swoją pociechę. Napisała więc do Rady Języka Polskiego, argumentując swój pomysł właśnie istnieniem imion roślinnych w naszym kraju:

- Chciałabym prosić o Państwa opinię dotyczącą imienia, które chciałabym nadać swojej córce – Truskawka. Wiem, że jest ono nietypowe, ale biorąc pod uwagę występowanie imion Jagoda czy Malina, zastanawiam się, jakie mogłyby być przeciwwskazania do nadania imienia Truskawka? - zwróciła się z pytaniem do specjalistów matka dziewczynki. Jak się jednak okazało, takie imię dla dziewczynki, nie jest w Polsce dozwolone. Odpowiedź musiała rozczarować matkę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Prognoza pogody - marzec 2019Prognoza pogody na marzec jest fatalna! Wszystko przez niż znad Zatoki FińskiejCzytaj dalej

- Zgodnie z „Zaleceniami Komitetu Językoznawstwa PAN dla urzędów stanu cywilnego w sprawie nadawania imion dzieciom osób obywatelstwa polskiego i narodowości polskiej” - „Nie powinno się nadawać imion (...) pochodzących od wyrazów pospolitych, takich jak antena, bławatek, goździk, kąkol, sonata, sonatina itp.”. Do tej kategorii należałoby też imię Truskawka. Co do wspomnianych przez Panią imion Jagoda i Malina wyjaśniam, że imię Jagoda jest traktowane jako pochodne od imienia Jadwiga, a imię Malina – jako pochodne od imion Amalia lub Magdalena - odpowiedział matce prof. dr hab. Walery Pisarek.

W internecie historia z Truskawką jest już legendą. Internauci nie dowierzają, że ktoś mógł wpaść na taki pomysł. Przez to wszystko nie udało się matce nazwać córki tak, jak chciała. Niemniej, fantazja rodziców pokazuje, że jeszcze wiele imion, których może na stałe nie ma w naszym kraju, może w nim wkrótce zagościć.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile waży Dominika Gwit? Waga jej nie przeszkadza. „Jestem gruba i szczęśliwa”
  2. Operacje plastyczne Bogumiły Wander zniszczyły jej urodę? Była przepiękna, a dziś…
  3. Świat według Kiepskich odpalił petardę! Gwiazda Tańca z Gwiazdami uwiedzie Paździocha
  4. Nowi prowadzący Big Brother to gwiazdy programów śniadaniowych. Duże zaskoczenie!
  5. LIDL pojechał po całości! Bajecznie tani i prestiżowy produkt już za parę dni

PrzyjaciółkiGwiazdy "Przyjaciółek" pokazały, jak mieszkają. Jest czego zazdrościć, 6. zdjęcie zawstydzi nawet SzelągowskąCzytaj dalej

Źródło: Rada Języka Polskiego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News