Ogromna krzywda dla dzieci?! Od tych imion cierpnie skóra

Ogromna krzywda dla dzieci?! Od tych imion cierpnie skóra

Imię dla dziewczynki musimy dobrać tak, żeby nasza pociecha nie musiała się go potem wstydzić. W teorii nie wydaje się to trudnym zadaniem, ale rodzice często zapominają o pewnym ważnym szczególe, który wychodzi na jaw z czasem. Wtedy jest już jednak za późno, a dziecko może nabawić się traumy.

Imię dla dziewczynki wybieramy według różnych kryteriów. Jedni decydują się na proste i popularne imiona, żeby uniknąć potem nieporozumień lub niezręcznych sytuacji. Inni wybierają natomiast takie, jakie im się zwyczajnie podoba, nie myśląc o konsekwencjach. Są też tacy, którzy silą się na oryginalność, żeby wyróżnić w pewien sposób swoje dzieci. Często jednak rodzice zapominają o brzmieniu imienia po zdrobnieniu, które jest dużo częściej używane niż pełne imię. Przez to wiele pociech może mieć przez to traumę. 

Imię dla dziewczynki, od których zdrobnienia brzmią strasznie

Szczególnie dotyczy to imion, które same w sobie są długie - jak na przykład Małgorzata. Pełne imię brzmi oficjalnie i mało kto używa go w tej formie na co dzień, a szczególnie wtedy, kiedy zwraca się do małego dziecka - wtedy częściej mówi się Gosia lub Małgosia. Niektóre dzieci jednak wyjątkowo nie lubią stosowanych zdrobnień. Na forum portalu Gazeta.pl wiele użytkowniczek przyznało się do zdrobnień imion, których nienawidzą. Będąc przyszłymi rodzicami, możemy prześledzić komentarze i zobaczyć, jakich imion lepiej unikać dla dobra malucha.

- Nie mogę znieść zdrobnień do imienia Honorata. Kto mógłby chcieć, żeby zwracano się do niego Honka albo Honcia. Przecież to brzmi jak marka samochodu - pisze jedna z użytkowniczek, która zauważyła podobieństwo zdrobnienia do nazwy auta Tarpan Honker.

- Pięknym imieniem jest Helena, ale Hela czy Helka brzmi okropnie - pisze inne użytkowniczka forum.

- Podoba mi się imię Jadwiga, niestety Jadźka, Jadzia budzi po prostu mój wstręt - stwierdziła inna internautka.

- Gabriela i Gabrysia / Gabi. Fuj! Gabriel – Gabryś. Brrr… - skwitowała jedna z użytkowniczek.

 DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Męskie imiona których zdrobnienia brzmią strasznie

Na forum wypowiadali się również mężczyźni, którym nie podobają się zdrobnienia od własnych imion. Warto je przeczytać, jeśli naszym marzeniem jest synek. 

- Podoba mi się imię August. Jest takie królewskie. Niestety zdrobnienie Gucio trochę odbiera mu splendoru - pisze zawiedziony internauta.

- Seba, a fuj. Po prostu cierpnie mi skóra jak to słyszę - napisał użytkownik noszący imię Sebastian.

- U mojej córki w klasie jest Fryderyk, rodzice mówią na niego Frytek. Strasznie mnie to śmieszy - napisała krytycznie użytkowniczka na temat męskiego imienia.

- Piękne imię Cyprian. Wszyscy wokół używają jednak Cypek. Na moje pytanie, dlaczego tak brzydko zdrabniacie, odpowiadają, że inaczej się nie da - stwierdził internauta noszący imię po Norwidzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  2. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News