Koleżanki kazały 10-latce szczekać i aportować. Wszystko przez imię, które wybrali dla niej rodzice

Koleżanki kazały 10-latce szczekać i aportować. Wszystko przez imię, które wybrali dla niej rodzice Źródło: libreshot.com/Martin Vorel

Imię dla dziewczynki okazało się krzywdzące. Rodzice nie zawsze zastanawiają się, jakie konsekwencje może mieć wymyślone imię w przyszłości. W tym przypadku imię dla dziecka kojarzy się z psem - cierpienie pociechy jest niesłychanie ogromne.

Imię dla dziewczynki wybrane nierozsądnie przysparza dziecku wielu problemów i nieprzyjemności w dorosłym życiu. Z racji tego, że wraca moda na klasyczne imiona, wielu rodziców dwoi się i troi, by imię było uniwersalne, pasujące i nieośmieszające. Nie zawsze się to udaje, a nieświadome dzieci przechodzą w szkole koszmar.

Imię dla dziewczynki kojarzyło się z psem. Zachowanie koleżanek zostawi na jej psychice trwały ślad

Mama pewnej dziewczynki, która uczęszcza do 3. klasy podstawówki opowiada o karygodnym i bolesnym zachowaniu koleżanek ze szkoły. Jej córka wróciła do domu zapłakana i nie rozumiała, dlaczego inne dzieci tak się zachowują. Przecież ma normalne imię, takie jak inne - Marta.

- Dwie dziewczynki z jej klasy i dwie ze starszej szczekały za nią, kazały aportować. Zgłosiłam sprawę w szkole, oczywiście była pogadanka, łzy, przeprosiny i wszystko się skończyło. Sama natomiast wytłumaczyłam córce, że ma najpiękniejsze imię na świecie. Bardzo długo go "szukaliśmy", a św. Marta jest patronką gospodyń domowych i zapracowanych kobiet, więc tak naprawdę wszystkich mam, a to bardzo ważna rola - opowiada o szkolnym zdarzeniu pani Sylwia, mama Marty.

Wszystko przez bajkę dla dzieci

Po małym śledztwie okazało się, że szkolne koleżanki wytykają Marcie jej imię, ponieważ istnieje bajka, w której pies nosi takie samo imię. Jeden z ojców innej dziewczynki, również Marty, opowiada, że boi się puścić córkę do przedszkola, żeby nie była narażona na nieprzyjemności. A dzieci w tym wieku już potrafią być bezlitosne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak przyznała Marta z 3. klasy, chciałaby "zmienić imię na normalne, czyli Lucy". Nie zna żadnej zwierzęcej postaci z bajki, która nosiłaby to imię, więc uważa, że nie byłaby wtedy prześladowana i szykanowana.

- Czym bowiem może się pochwalić latająca z leniwym Guciem pszczółka, czy imienniczka sieci marketów budowlanych "Jula"? - próbował wytłumaczyć Marcie nawet jej tata, pokazując, że jest o wiele więcej przykładów taki imion w codziennym życiu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki sekret Roksany Węgiel wyszedł na jaw! Z wrażenia opadną wam szczęki!
  2. Henryka Krzywonos w dniu ślubu wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono jej ślubne zdjęcie. Nie poznacie legendy Solidarności!
  3. Tuż po ogłoszeniu informacji o rozwodzie Magda Narożna z zespołu "Piękni i młodzi" trafiła do szpitala. Szokujące doniesienia mediów
  4. Znane są warunki rozwodu Kate i Williama. Po odejściu z rodziny królewskiej księżna nie miałaby lekko
  5. Wszystkie polskie media piszą dziś o 16-letniej córce Pawła Adamowicza. Z całego kraju spływają słowa wsparcia
  6. Jackowski przepowiada pogodę na lipiec. Będzie dużo gorzej niż w czerwcu, ta wizja przeraża

Źródło: Mamadu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News