Nie nazywaj tak dziecka! Osoby z tym imieniem są uważane za mniej inteligentne

Nie nazywaj tak dziecka! Osoby z tym imieniem są uważane za mniej inteligentne Źródło: publicdomianpictrues.com/Holly Chaffin

Imię dla dziewczynki czy chłopca to zawsze ważna decyzja dla przyszłych rodziców. Zazwyczaj nie mogą się zdecydować, czy wybrać tradycyjne, polskie imię czy coś bardziej nowoczesnego, o zagranicznym brzmieniu. Trzeba jednak bardzo uważać - imiona mogą sprawić, że dziecko będzie uważane za głupie.

Imię dla dziewczynki i chłopca zazwyczaj zależy od gustu rodziców. To oni decydują, jak w przyszłości będą postrzegane ich pociechy, dlatego decyzja powinna być wyjątkowo dobrze przemyślana. Jak się okazuje, imiona mogą mieć ogromny wpływ na życie. Przez niektóre z nich dzieci mogą od razu osądzone jako mało inteligentne.

Psycholog ostrzega - imię dla dziewczynki i chłopca może wiele zmienić

Imię dla dziewczynki czy chłopca może zadecydować, jak będą oni postrzegani w przyszłości. Badania na ten temat przeprowadziła Krystyna Dorosiewicz ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Wyniki pracy psycholożki są zadziwiające.

Okazuje się, że imiona to nie tylko część identyfikacji - wręcz przeciwnie. Często kojarzą się z określonymi cechami charakteru, wyglądu lub konkretnymi zawodami. Rodzice najczęściej nie zdają sobie sprawy z tego, że ich ulubione imię dla dziewczynki komuś może się źle kojarzyć, a przy swoich wyborach kierują się własnymi upodobaniami lub modą. Z kolei wybór zagranicznych imion najczęściej jest wynikiem potrzeby wyróżnienia pociechy na tle innych dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Te skojarzenia to wynik różnych stereotypów. Często chodzi po prostu o to, że ktoś kiedyś spotkał jakąś Olę, która była dla niego niemiła i teraz podświadomie będzie uważał Aleksandry za niesympatyczne osoby. Pierwowzorem negatywnych skojarzeń mogą być także postaci historyczne lub literackie. Dotyczy to takich imion jak Adolf, Napoleon czy Alfons.

Tych imion trzeba unikać. Dzieci mogą mieć przez nie problemy

Imiona takie jak Oskar, Vanessa, Jessicka, Nicole, Brajan albo Justin maja wyjątkowo złe konotacje. Najczęściej kojarzone są z osobami o niskim statusie społecznym, nałogami i przemocą. Wielokrotnie dzieci są prześladowane przez rówieśników, bo uważają oni, że rodzice Jessiki albo Oskara są zwyczajnie głupi.

Imię dla dziewczynki, które z kolei kojarzy się z głupotą, to Mariola. Być może winna jest temu postać Mariolki ze "Świata według Kiepskich" albo słynna postać stworzona przez kabaret Paranienormalni. Inne imiona budzące podobne skojarzenia to Stanisława, Zenon i Bogdan.

Są także imiona, które kojarzą się dobrze. Ania na przykład jest osobą sumienną, która dobrze się uczy. Hanna, Maria i Bogumiła kojarzą się z opiekuńczością, troskliwością oraz życzliwością, dlatego najlepiej sprawdzą się dla pielęgniarek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bogumiła Wander ostro skomentowała słowa Woźniak-Starak. „To szczyt wszystkiego”
  2. Anna German cudem uniknęła śmierci. Całą noc czekała na pomoc
  3. To się w głowie nie mieści. Biedronka zorganizuje życie mieszkańcom
  4. Lewandowski jak nigdy potrzebuje wsparcia żony. Niemcy boleśnie go wyśmiali
  5. Ogromne oszustwo wokół Familiady? Pod Strasburgerem ugną się kolana

Źródło: Parenting PL

Następny artykuł