Piotr Kraśko planuje zmienić imię córki. 3,5-letnia dziewczynka go nie cierpi

Piotr Kraśko planuje zmienić imię córki. 3,5-letnia dziewczynka go nie cierpi Źródło: instagram.com/p_krasko

Imię dla dziewczynki to dla wielu rodziców problem już od momentu, gdy poznają płeć swojego dziecka. Imię czasem zostaje wybrane pod wpływem emocji, a czasem całkowicie rozważnie - jedynie z upływem lat pojawiają się czynniki, które decydują o jego zmianie. Jednym z nich jest ogromna niechęć dziecka do posiadania swojego oryginalnego imienia. Córka Piotra Kraśki nie cierpi go i złości się, gdy ktoś nazywa ją "Laura".

Imię dla dziewczynki, które wybrał Piotr Kraśko wraz ze swoją żoną, Karoliną Ferenstein-Kraśko wydawało się idealne. Jak to w niektórych przypadkach bywa, dopiero dłuższe używanie imienia w codziennych sytuacjach pokazało, że nie był to dobry wybór. Teraz rodzice małej Laury chcą złożyć wniosek o zmianę danych personalnych.

Imię dla dziewczynki będzie zmienione. Rodzice mają poważne argumenty

3,5-letnia Laura jest trzecim dzieckiem Kraśków. Oprócz niej mają jeszcze dwóch synów - Konstantego i Aleksandra. O ile w ich przypadku zmiana imion nie była konieczna, tak teraz decyzja już zapadła. Mała Laura jest nazywana nie tylko przez rodziców, ale przez innych bliskich oraz dzieci Lara. Piotr Kraśko postanowił przez to przemyśleć pomysł o zmianie imienia.

- Przyjęło się jednak, że cała rodzina praktycznie od narodzin mówi do niej Lara. Zresztą ona sama też tak o sobie mówi i nie lubi, gdy ktoś się do niej zwraca per Laurka - wyznał 47-letni dziennikarz. Dziewczynka byłaby zapewne mocno usatysfakcjonowana, gdyby oficjalnie mogła być nazywana Larą. Gdy tylko słyszy jak ktoś woła na nią "Laura", wpada w złość - to powoduje, że coraz bardziej nie cierpi swojego oryginalnego imienia.

Piotr i Karolina zbierają potrzebne dokumenty. Na rozpatrzenie decyzji przez urzędników będą musieli poczekać

- To faktycznie dla nas jest Lara. Teraz trzeba tylko zająć się złożeniem odpowiednich dokumentów - skomentowała Karolina Ferenstein-Kraśko. Wszystko wskazuje więc na to, że przy odpowiednio skompletowanych dokumentach i odrobinie szczęścia mała Laura niedługo będzie nosić nowe imię.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na rozpatrzenie wniosku urzędnicy mają 30 dni, a nawet 60 dni w sprawach bardzo skomplikowanych. Przepisy, które widnieją na stronach urzędowych przewidują, że o zmianę imienia może wnioskować ktoś, czyje dane zostały bezprawnie zmienione, imię i nazwisko jest obraźliwe lub ośmieszające, lub wtedy gdy chce zmienić się imię lub nazwisko na takie, które faktycznie jest w użyciu. Patrząc na trzecią opcję, jest bardzo możliwe, że Laura w krótkim czasie stanie się Larą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Przeraźliwe upały i burze w całej Polsce. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem
  4. Księżna Kate musiała interweniować. Jej synek zaczął publicznie wkładać to do buzi
  5. Aktor znany z serialu TVP „Klan” miał udar. Tragiczne informacje, potrzebna pilna pomoc
  6. Beata Tyszkiewicz jest ciężko chora. Gdy pokazała się na balkonie, wszystkim odebrało mowę

 

Źródło: Mamadu

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News