"Szczekały z nią i kazały aportować". 10-latka przez koleżanki chce zmienić swoje imię

"Szczekały z nią i kazały aportować". 10-latka przez koleżanki chce zmienić swoje imię Źródło: unsplash/🇸🇮 Janko Ferlič - @specialdaddy/

Imię dla dziewczynki wybierają rodzice, lecz każdy powinien je zaakceptować i uszanować gust innych. Nie wszyscy jednak są do tego skorzy. W szczególności małe dzieci nie wiedzą, że nieprzyjemne komentarze należy zachować dla siebie.

Jakie imię dla dziewczynki jest najlepsze? Chyba wszyscy przyszli rodzice, którzy spodziewają się córeczki, zadawali sobie to pytanie. Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź, która każdemu przypadłaby do gustu. Jak wiadomo, ilu ludzi, tyle opinii, dlatego przy wyborze imienia dla dziecka, każdy powinien kierować się własnymi upodobaniami czy historią, jaka wiążę się z danym imieniem. Mimo to ostateczna decyzja często wzbudza ogromne emocje wśród ludzi, a rówieśnicy potrafią być naprawdę bezwzględni. 

Imię dla dziewczynki stało się obiektem drwin

Pani Sylwia postanowiła opowiedzieć historię, jaka przydarzyła się jej rodzinie, a dokładniej córeczce. 10-letnia Marta właśnie zdała do 3 klasy szkoły podstawowej i nigdy nie sprawiała większych problemów wychowawczych. Nikt jednak nie podejrzewał, że gdy pierwsze z nich się pojawią, będą dotyczyły imienia dziewczynki, a ona stanie się ofiarą obelg i zgryźliwych żartów. 

Wszystko za sprawą niefortunnej bajki, która opowiadała historię psa imieniem Marta. Chyba każdy zgodzi się, że trudno było przewidzieć, że przez zwykłą kreskówkę 10-latka stanie się obiektem kpin ze strony rówieśników. 

- Dwie dziewczynki z jej klasy i dwie ze starszej szczekały za nią, kazały aportować - wyznaje mama Marty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

10-latka chce zmienić swoje imię 

Kobieta zdradziła, że od razu zgłosiła sprawę dyrektorowi szkoły.

- Zgłosiłam sprawę w szkole, oczywiście była pogadanka, łzy, przeprosiny i wszystko się skończyło. Sama natomiast wytłumaczyłam córce, że ma najpiękniejsze imię na świecie. Bardzo długo go "szukaliśmy", a św. Marta jest patronką gospodyń domowych i zapracowanych kobiet, więc tak naprawdę wszystkich mam, a to bardzo ważna rola! - przyznaje. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.

2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu

Mimo to 10-latka wciąż nie zapomniała o nieprzyjemnych przeżyciach i nadal bardzo chciałaby zmienić swoje imię. Marta boi się, że sytuacja może się powtarzać, dlatego by temu zapobiec, chciałaby zmienić imię na "Lucy". Rodzice starają się jednak jej wytłumaczyć, że w jej aktualnym imieniu nie ma nic nadzwyczajnego, a wszystko, co ją spotkało, jest wynikiem zbiegu okoliczności i wpływu popularnej bajki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polki nie dostaną wyższych emerytur. Nawet 2500 zł podwyżki do kosza
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

Źródło: mamadu 

Następny artykuł