Polka ma żołądek ściśnięty z nerwów. Rozpacza, że ma najbrzydsze imię świata

Polka ma żołądek ściśnięty z nerwów. Rozpacza, że ma najbrzydsze imię świata Źródło: .

Imię dla dziewczynki, które wybrane przez rodziców pasuje do nazwiska i samego dziecka, w przyszłości może je nieźle irytować. Szczególnie, gdy przy decyzji nie pomyśli się o kwestii zdrobnień.

Modne imię dla dziewczynki według rodziców nie musi już być wymyślne i jedyne w swoim rodzaju. Do łask wracają imiona klasyczne, polskie i tradycyjne, na przykład takie, jakie nosiły babcie. Nie każda kobieta po osiągnięciu 18-stki jest zadowolona z wyboru rodziców. Często cierpią, płaczą i myślą o zmianie.

Imię dla dziewczynki - poważne i dumne, ale przy zdrobnieniu traci na swej wartości

Ludwika, która jest bardzo zadowolona ze swojego imienia, znalazła jeden mankament - zdrobnienia. W szkole ominęły ją szydery, mimo, że nazywała się nader wyjątkowo, ale ludzie uwielbiają zdrabniać, czy to znajomi, czy w pracy, czy też rodzina. Odkąd pamięta nienawidziła, gdy ktoś nazywał ją "Ludką". Rozumie to, że ludzie zwracając się do niej nie będą mówić "Ludwiko", ale to dla niej patowa sytuacja.

Mówi też, że jej imię kojarzy jej się ze sprzątaczką sprzed okresu wojen i przytacza przykład: "Niech Ludka poda, niech Ludka pozamiata". Podobny problem ma też kobieta o imieniu Joanna. Jak każdy wie zdrobnienie od tego imienia brzmi Asia, ale ta forma działa na posiadaczkę imienia jak płachta na byka.

Zwykła Joanna źródłem życiowego problemu

Jest zawiedziona i rozpacza, bo nie chce, by wołano na nią Asia. Wie, że gdy ludzie słyszą "Joanna", to nie będą się tak do niej zwracać, chyba, że oficjalnie. Jednak i to nie zawsze wychodzi - "pani Asiu" brzmi dla niej idiotycznie, irytująco i uwłaczająco, szczególnie gdy ma się 30 lat na karku. Joannie pasuje szczególnie "ś", które za każdym razem słyszy.

- Zabrzmię jak nawiedzona, ale te zdrobnienia kojarzą mi się dźwiękowo ze słowem "sikać", "sikanie", sama nie wiem - stwierdza Joanna, ale nie myśli o zmianie imienia, bo pełna forma bardzo jej się jednak podoba.

Podobny problem z "ś" ma Izabella. Wydawałoby się, że krótką formą jest jedynie "Iza", jednak w szkole wołali na nią "Iśka". W liceum sytuacja wróciła do normy, ale zaczęło irytować ją podwójna litera "l" w imieniu. Bella w języku włoskim znaczy piękna, a jak sama przyznaje do pięknej było jej daleko. Postanowiła na Facebooku zmienić imię na Maria.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Trudno powiedzieć dlaczego akurat imię Maria mi podpasowało. Wydawało mi się proste, ale jednak jakieś takie szlachetne. Wcześniej zdarzyło mi się pomyśleć, że ta nienawiść do "Izabelli" to może nerwica natręctw. Potem koleżanki z roku zaczęły się do mnie zwracać Maria i z dnia na dzień przestałam w ogóle zastanawiać się nad swoim imieniem. W sumie po raz pierwszy od jakichś 8 lat - mówi już spokojniejsza Izabella "Maria".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. Zapowiada się spektakularny rozwód. Królowa Elżbieta w centrum ogromnego skandalu
  4. Lincz na Dominikę Gwit za film o higienie intymnej. Tym razem grubo przesadziła?
  5. To za niego wychodzi za mąż. Gwiazda "Barw Szczęścia" pokazała zdjęcie narzeczonego
  6. Absolutny brak człowieczeństwa. Para skatowała na śmierć dwoje niepełnosprawnych dzieci, a ich zwłoki potraktowała jak śmieci

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News