Najpopularniejsze na świecie imię dla dziewczynki. Jest tak pospolite, że aż razi

Najpopularniejsze na świecie imię dla dziewczynki. Jest tak pospolite, że aż razi Źródło: pixabay/2081671/

To imię dla dziewczynki jest bardzo częstym wyborem. Młodzi rodzice wciąż chętnie nazywają tak swoje córki, mimo że będą miały one bardzo wiele imienniczek na całym świecie.

Jakie imię dla dziewczynki jest najpopularniejsze? Tych, na które rodzice stawiają najczęściej, jest co najmniej kilkanaście. Jedno z nich stoi na czele i, mimo tak znaczącej popularności, wciąż jest chętnie wybierane. Jeżeli twoja córka właśnie wybiera się do szkoły, bardzo prawdopodobne, że w swojej klasie znajdzie koleżankę właśnie o takim imieniu. 

Które imię dla dziewczynki rodzice wybierają najczęściej? Jest tak pospolite, że aż razi

Imię dla dziewczynki, o którym za chwilę powiemy, cieszy się popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wszystko dlatego, że niemalże w każdym kraju, znajdzie się jego odpowiedni zapis i wymowa, która nie będzie stwarzała nikomu problemu. Mowa o imieniu Sofia, czyli w polskiej wersji Zofia.

Choć wydaje się ono dość archaiczne i pospolite, młodzi rodzice wciąż się na nie decydują, nadając je jako pierwsze lub drugie imię dla dziewczynki. Jego popularność trwa wcale nie od kilku miesięcy, ale od kilku lat, bowiem to w 2015 roku miliony ludzi ponownie sobie o nim przypomniało. 

Statystyki podają, że zaledwie w roku 2018 aż 7982 dziewczynek nazwano Zofia. W 2017 roku jeszcze szersze grono młodych rodziców zdecydowało się na to imię, bowiem otrzymało je aż 8441 dziewczynek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na jakie imiona często stawiają rodzice?

Zofia cieszy się niezmienną popularnością od lat. Jest zazwyczaj na 3. lub 4. miejscu wśród najchętniej nadawanych imion, a pozycja lidera zmienia się praktycznie co rok. W ubiegłym roku, zdecydowaną liderką okazała się Zuzanna, ponieważ imię to nadano aż 8866 razy.

Nieco gorzej wypadła Julia z wynikiem 8468. Na trzecim miejscu znalazło się imię Maja, a otrzymało je 8033 dziewczynek. Kolejno: Zofia -7928, Hanna - 7723, Lena - 7650, Alicja - 5759, Maria - 5442, Amelia - 5310, Oliwia - 5058.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. Opadną Wam szczęki. Dominika Gwit mocno schudła, wygląda jak petarda (Zdjęcia)
  4. Żona znalazła tajemny zeszyt męża. Gdy zobaczyła, co w nim zapisywał, była zdruzgotana
  5. Oburzony juror "Mam talent" przerwał występ 11-latce. Wszystkim aż odebrało mowę
  6. Praktycznie wszyscy piją ją codziennie. O 90% zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór
     

Źródło: Interia 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News