Rodzice ostrzegają przed 5 imionami dla dziewczynek. Ich wybór może źle skończyć się dla dziecka

Rodzice ostrzegają przed 5 imionami dla dziewczynek. Ich wybór może źle skończyć się dla dziecka Źródło: Unsplash/Jonathan Borba

Imię dla dziewczynki to nie lada dylemat dla rodziców. Zwłaszcza, że niektórzy wierzą, iż wybór imienia może w przyszłości determinować charakter człowieka. Przed pewnymi wyborami ostrzegają jednak nawet inni rodzice.

Imię dla dziewczynki to sprawa bardzo problematyczna. Rodzice kierują się w tej sytuacji różnymi czynnikami. Czasami jest to panująca moda, innym razem chęć upamiętnienia wybitnej postaci lub członka rodziny, a czasem po prostu brzmienie imienia, które podoba się tacie i mamie. Jednak niektórzy wierzą, że imiona mogą determinować również charakter. 

Jakie imię dla dziewczynki może być ryzykowne? Doświadczeni rodzice przestrzegają

Portal My Name Tags opublikował imiona, które na podstawie opinii i ocen rodziców, charakteryzują najbardziej niegrzeczne dzieci. Matki i ojcowie w ankietach podawali imiona swoich dzieci oraz na odpowiedniej skali zaznaczali, jak bardzo niegrzeczne są ich pociechy. Z wyników tego badania udało się wyłonić "najbardziej niebezpieczne" imiona dla dziewczynek.

Z racji, że badania były przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, nie są to polskie imiona, ale w dobie popularności zagranicznych imion istnieje spora szansa, że wielu rodziców w Polsce rozważało już niektóre z nich. Pierwsze miejsce zajęło imię Mia, potem Ella (Elżbieta), Isabella (Izabela), Amelia i na piątym miejscu Sophia (Zofia).

Ten sam ranking zorganizowano z imionami dla chłopców. Okazało się, że najbardziej niegrzeczne są dzieci noszące imiona Jack (Jan), Harry (Henry), Charlie (Karol), Oliver (Oliwier) i George (Jerzy).

Najbezpieczniejsze imię dla dziewczynki i chłopca

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na podstawie tej samej ankiety udało się wybrać również imiona dzieci, które są najgrzeczniejsze. Wybór tych będzie dla przesądnych rodziców prawdziwym brakiem rozwagi, o ile zaufa się statystykom.

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Najgrzeczniejsze dziewczynki w Wielkiej Brytanii noszą imiona Isla, Ava, Grace (Gracja), Olivia (Oliwia) oraz Emily (Emilia). Z kolei w rankingu chłopców najgrzeczniejsi byli: Arthur (Artur), Noah (Noe), Oscar (Oskar), Muhammad (Mohammed) oraz Leo (Leon).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mandaty będą o wiele droższe. Nowy taryfikator ZWALA Z NÓG 
  2. Spuściła dziecko z oczu dosłownie na sekundę. Prawie doszło do tragedii, przerażające nagranie
  3. Ciężko uwierzyć własnym oczom. Korwin-Mikke pokazał grób rodzinny, niespotykany widok
  4. Grób "Babki z Kiepskich" to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie. Aktorka nie żyje już 12 lat
  5. Ujawnione tajemnice Chylińskiej rozdzierają serce. Niepojęty sekret dot. męża gwiazdy polskiej sceny muzycznej jest nadal pilnie strzeżony

Źródło: Papilot

Następny artykuł