Znamy imiona dla dziewczynek i chłopców, które będą popularne w 2020 roku. Pierwsze trójki zdumiewają

Znamy imiona dla dziewczynek i chłopców, które będą popularne w 2020 roku. Pierwsze trójki zdumiewają Źródło: unsplash/The Honest Company/

Jakie imię dla dziewczynki oraz dla chłopca będzie najpopularniejsze w nadchodzącym roku? Choć do 2020 zostało jeszcze trochę czasu lista już powstała, a pierwsze pozycje mogą być dla niektórych sporym zaskoczeniem.

Imię dla dziewczynki i dla chłopca, jakie wybierają świeżo upieczeni rodzice, z roku na rok zmieniają się coraz bardziej. Powodem są głównie trendy, jakie wówczas się pojawiają, ale również indywidualne upodobania pary, która imię często nadaje po swoich przodkach czy znanej postaci. Ci, którzy w nowym roku zostaną rodzicami, jednak nie zdecydowali jeszcze, jak będzie nazywać się ich pociecha, koniecznie muszą to przeczytać i poznać listę imion, które będą królować "na salonach". 

Jakie imię dla dziewczynki najczęściej będą wybierać rodzice w 2020 roku? 

Imieniem, niewątpliwie cieszącym się wielką sławą już od kilku dobrych lat jest imię Maria. Do czerwca 2019 roku rodzice nadali je aż 2572 córkom i choć niektórym może wydawać się ono dość starodawne, pary wciąż chętnie je wybierają i wygląda na to, że w przyszłym roku będzie podobnie. 

Kolejnym jest imię Pola, które dziewczynki wciąż często otrzymują. Z roku na rok staje się coraz popularniejsze i wiele wskazuje na to, że w 2020 roku jego popularność może sięgnąć zenitu. Maja już od dwóch lat utrzymuje swoją pozycję na miejscu trzecim. Choć spotykane jest nieco rzadziej niż dwa pierwsze, młodzi rodzice wciąż chętnie na nie stawiają. 

Ostatnimi już imionami, które w nowym roku będą cieszyły się największą popularnością, są imiona Nela i Helena. Jedno iście nowoczesne, a drugie dość starodawne. Mimo takiej skrajności oba równie często będą się pojawiać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Imiona dla chłopców 

Podobnie, jak w przypadku Marii, największe zaskoczenie może budzić imię Stanisław, które w 2020 roku będzie niewątpliwym królem wśród imion. Najczęściej może być nadawane po dziadkach lub pradziadkach i jak ujawniają statystyki, w roku 2018 nadano je blisko 5000 tysiącom chłopców, a liczba z biegiem czasu wciąż rośnie. 

W bieżącym roku imię Nikodem było wyborem rodziców aż u 1812 chłopców i to tylko w pierwszej połowie. Nie ma zatem najmniejszych wątpliwości, że nowy rok będzie jeszcze owocniejszy pod tym względem. Ignacy to kolejne imię, które znalazło się na liście. Młodzi rodzice chętnie na nie stawiają, a grono chłopców o tym imieniu nieustannie się powiększa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Piękna gwiazda PRL pochowana PÓŁ ROKU po śmierci. Miała 61 lat, podzieliła los Ireny Dziedzic

2. Małgosia 1 listopada pojechała z rodziną na cmentarz. Nie spodziewała się, że jej teściowa zachowa się tak obrzydliwe, nie może jej przebaczyć

Ostatnimi dwoma są Tymon i Leon. Imiona nieco nowocześniejsze, największym uznaniem cieszące się w oczach młodych par, które witają na świecie swojego pierworodnego syna. W 2020 roku wielu chłopców może zyskać takie imiona. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szykują się OGROMNE zmiany w emeryturach. Zobacz co czeka Twoje pieniądze
  2. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
  3. Panna młoda wjechała do kościoła na wózku. Nagle przed ołtarzem stał się prawdziwy cud, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia
  4. Gosia ma 6 lat, przeszła 16 chemioterapii i poparzyła przełyk setkami tabletek. Nowotwór wykańcza ją w zastraszającym tempie, rodzice błagają o pomoc
  5. To nagranie ma 6 milionów wyświetleń, internauci płaczą ze śmiechu. Ogromny pitbull przekrada się obok kotka, bo boi się go obudzić

Źródło: ofeminin 

Następny artykuł