Dali synowi pradawne imię. Dzieci się z niego śmieją, ale kiedyś im podziękuje

Dali synowi pradawne imię. Dzieci się z niego śmieją, ale kiedyś im podziękuje Źródło: Pixabay/esudroff

Imię dla dziecka nie jest łatwym wyborem. Niektórzy rodzice decydują się na niestandardowe rozwiązania. Tak było w przypadku pewnej mamy, która postanowiła dać synowi dość oryginalne i rzadko spotykane imię. Dziś jest wyśmiewany przez rówieśników, ale kiedyś na pewno będzie jej wdzięczny.

Imię dla dziecka potrafi sprawić przyszłym rodzicom ogromny kłopot. W wielu przypadkach staje się nawet powodem rodzinnych sporów i awantur. Statystyki mówią, że po modzie na nowoczesne imiona przyszła pora na te tradycyjne. Niektórzy rodzice decydują się na bardzo oryginalne rozwiązania i nierzadko przyczyniają się do tego, że ich dzieci są wyśmiewane przez rówieśników.

Pewna kobieta również zastanawiała się, jakie imię nadać swojemu dziecku. Wraz z mężem kierowali się przede wszystkim sentymentami. Chłopiec otrzymał imię po swoim pradziadku, który był jedną z najbardziej kochanych i podziwianych osób w rodzinie. To właśnie dlatego syn nosi nieco archaiczne imię, które często jest wyśmiewane przez rówieśników.

Wybrali archaiczne imię dla dziecka. Chłopiec był wyśmiewany przez rówieśników

Syn kobiety nosi imię Alfons. Matka nie zważała na to, że budzi ono negatywne skojarzenia, ale skupiła się na tym, aby upamiętnić swojego ukochanego dziadka. Mąż kobiety nie miał nic przeciwko, bo wiedział, jak ważną rolę w życiu żony odgrywał dziadek. Chłopca nazywano w skrócie "Alek" i nic nie zapowiadało, że rówieśnicy będą go wyśmiewali.

Wiele osób miało wątpliwości, czy to na pewno odpowiednie imię dla dziecka. Rodzice dziwili się, jak można było dać dziecku na imię Alfons. Potem zaczęły się docinki ze strony rówieśników i chłopiec bardzo wyraźnie poczuł ciężar swojego archaicznego imienia. Jego mama jest jednak pewna, że w przyszłości będzie z niego dumny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Matka jest pewna, że syn będzie kiedyś dumny ze swojego imienia

Chłopiec pytał już matkę o znaczenie swojego imienia, z którego tak często wyśmiewali się rówieśnicy.

- Opowiedziałam mu o jego pradziadku. O tym, że zastąpił mi tatę. Opowiedziałam, że nauczył mnie wędkowania i jazdy na rowerze, czyli tego, co dzisiaj najbardziej lubimy razem robić. Że pokazał mi miejsca, które dzisiaj razem odwiedzamy - opowiedziała kobieta.

Matka jest przekonana, że chłopiec doceni sentymentalną wartość swojego imienia i w przyszłości będzie z niego dumny. Rówieśnikom bardzo szybko znudziło się wyśmiewanie dziecka z powodu osobliwego imienia, a on wkrótce zrozumie jego doniosłe znaczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. TVP podało pilne informacje! Polscy sportowcy zmarli podczas wyścigu
  4. Brytyjczycy wściekli na Meghan Markle po porodzie. Jej decyzja dla wielu jest nie do pomyślenia
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

źródło: Mamadu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News