Najdziwniejsze imię dla dziecka? Oto lista prawdziwych perełek

Najdziwniejsze imię dla dziecka? Oto lista prawdziwych perełek Źródło: Fot. Pixabay.com/PublicDomainPictures

Imię dla dziecka to trudna sprawa. Ciężko podjąć decyzję, bowiem w końcu istnieje ich naprawdę długa lista. Nazwać swoje dziecko "Bartek" czy "Karol"? - zastanawiają się zatroskani rodzice. Są to jednak bardzo pospolite imiona, które niezbyt wyróżniają się z tłumu. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby imię dziecka było oryginalne, musimy zastanowić się nad tym dłużej i pamiętać, że naszą decyzję trudno będzie zmienić.

Imię dla dziecka to bardzo istotna sprawa. W końcu pozostaje ono na całe życie - o ile jego właściciel nie postanowi go zmienić - wysyłając do urzędu specjalny wniosek. Rocznie, w zależności od źródeł i statystyk, robi to około 5 tys. osób w Polsce. Nic dziwnego - niektóre imiona są naprawdę dziwne i z pewnością powodują wiele problemów w życiu prywatnym. Oto lista najbardziej "nietypowych" wyborów, jakich dokonują Polacy.

Najgłupsze i najdziwniejsze imiona dla dziecka

Zanim jeszcze dojdzie do przyjścia na świat dziecka, zazwyczaj z wielotygodniowym wyprzedzeniem rodzice wybierają imię dla swojego dziecka. Wówczas rozpoczynają od przeanalizowania imion najbliższej rodziny. Jeśli urodzić ma się chłopiec, zazwyczaj brane pod uwagę jest imię dziadka. Mały "Józef" dzisiaj wypada niezbyt modnie. "Antoni" zaś powraca do łask, a więc jak najbardziej wpasowuje się w obecne trendy.

Niektórym jednak bycie "na czasie" nie wystarcza. Chcą, aby ich dziecko miało imię, które wszystkim zapadnie w pamięć. W tym celu kilkoro rodziców w 2014 roku swoje dziecko nazwało... Prymityw. Faktycznie, z pewnością udało się uzyskać zamierzony efekt, ale czy aby na pewno o taki efekt chodziło?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pewni rodzice, wierni fani Władcy Pierścieni, postanowili uczcić dzieło J. R. R. Tolkiena w dość nietypowy sposób. Do urzędu wysłali pismo, w którym prosili o to, by od teraz ich dziecko było przedstawiane w dokumentach jako "Aragorn". Na szczęście urząd nie przyjął prośby wnioskujących - ratując tym samym chłopca przed trudnym dzieciństwem.

Pewna rodzina chciała, aby ich córeczka w przyszłości miała karierę w show-biznesie. W tym celu, aby ułatwić jej zadanie, chcieli nadać jej imię "Ferrari". Znanej marki samochodowej nie trzeba nikomu przedstawiać. Na szczęście i tutaj wniosek został odrzucony, bowiem nie można w Polsce nadawać imion, które przypominają znane marki. Wyjątkiem jest oczywiście "Nikon", czyli imię, które było w Polsce używane jeszcze zanim powstała znana marka aparatów.

To tylko kropla w morzu dziwnych imion. Kreatywni rodzice jak widać nie lubią się ograniczać do jedynie pospolitych, a przez ich fantazję jak zwykle najbardziej cierpią niewinne dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Bogumiły Wander! Najważniejszy mężczyzna w życiu gwiazdy TVP cierpi na nieuleczalną chorobę. Nie można mu już pomóc
  2. Maciek z "Klanu" ma siostrę bliźniaczkę. To PIĘKNA dziewczyna! Nie uwierzycie, czym się zajmuje na co dzień
  3. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  6. Jackowski miał wizję o wynikach wyborów w maju 2019. Nie wszystkim się spodoba

Źródło: Bezprawnik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News