Jakie imię dać dziecku? Takie imiona mają geniusze

Jakie imię dać dziecku? Takie imiona mają geniusze

Jakie imię dla dziecka jest najlepsze, jakie imię zapewni mu sukces i powodzenie w przyszłości? Przyszli rodzice przy wyborze imienia dla swojej pociechy kierują się zawsze wieloma względami. Jednym z nich jest jego znaczenie i to czy zapewni szczęście dziecku, która je nosi.

Jakie imię jest dla dziecka najlepsze? Rodzice, którzy własnie zastanawiają się nad imieniem dla swojego dziecka, powinni przejrzeć najnowszy ranking portalu MootRoots. Przeanalizowali blisko 15 tysięcy różnych imion i stworzyli listę 20, które najczęściej noszą geniusze i ludzie wybitni.

Jakie imię dla dziecka 

Portal MootRoots wziął pod uwagę 14750 imion z całego świata. Znalazły się tam imiona, które noszą literaci, pisarze, kompozytorzy, matematycy czy laureaci nagrody nobla. Wyłoniła się z tego lista 20 szczególnych imion, 10 dla chłopców i 10 dla dziewczynek. 

Jak się okazało imiona, które dostają geniusze, wcale nie są wymyślne i rzadko spotykane. Wręcz przeciwnie - otrzymują oni proste, tradycyjne imiona, które dla wielu osób mogą wydać się zbyt oklepane. 

Imiona dla dziewczynek 

Na 10. miejscu imion dla dziewczynek znalazła się Dorothy (Dorota), 9 miejsce to Alice (Alicja), a 8 należy do Anny. Na kolejnym miejscu znalazła się Ruth (Ruta), raczej rzadko spotykane w Polsce imię.  Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno imiona Susanne (Zuzanna), Margharet (Małgorzata) i Anne (Anna). Na najniższym stopniu podium znalazło się imię Maria, następnie Elizabeth (Elżbieta) i w końcu na pierwszym miejscu Mary (Maria).

Imiona dla chłopców

Na 10 miejscu w rankingu imion dla chłopców znalazł się Paul (Paweł), następnie George (Jerzy) oraz kolejno Johannes, Richard (Ryszard), James (Jakub), David (Dawid), Charles (Karol). Na pierwszych trzech miejscach uplasowały się bardzo proste i popularne miejsca. Jest to William, Robert i na pierwszym miejscu John czyli Jan. To ostatnie jest akurat bardzo częste w Polsce. W 2018 roku imię Jan otrzymało 8457 chłopców i dzięki temu uplasowało się na 3 miejscu najpopularniejszych imion w kraju. 

Powyższa lista jest niezwykle interesująca i może być dobrą inspiracją dla przyszłych rodziców. Należy pamiętać, że samo imię nie zapewni dziecku szczęścia oraz dobrobytu.

Źródło: Parenting

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News