Trudno uwierzyć, ale to będą najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku. Podium ścina z nóg, kiedyś każdy by je wyśmiał

Trudno uwierzyć, ale to będą najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku. Podium ścina z nóg, kiedyś każdy by je wyśmiał Źródło: Pexels.com

Imię dla dziecka to jeden z pierwszych dylematów przyszłych rodziców. Jego wybór to w końcu nie lada wyzwanie! Jakie imiona będą popularne w 2020 roku? Zobaczcie! Niektóre naprawdę zaskakują.

Imię dla dziecka to niezwykle trudna decyzja przyszłych rodziców. Imiona nadawane są na całe życie, dlatego bardzo trudno jest dokonać uniwersalnego wyboru. Z jednej strony chcemy, aby nasz potomek czymś się wyróżniał, z drugiej - nie chcemy ulec szybko przemijającej modzie i go skrzywdzić. 

Popularność imion zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze 20 lat temu do najpopularniejszych należały: Anna, Karolina i Małgorzata. Obecnie należą do rzadkości. Rok 2019 należał do Zuzanny, Julii, Hanny, Leny, Antka, Jakuba, Jana i Szymona. Wielu rodziców popłynęło ze słowiańską fantazją i nazwało swoich synków Mieszko czy Siemowit. Jak wyglądają prognozy na 2020 rok w Polsce i na świecie? Zobaczcie sami!

Imię dla dziecka? Jak najbardziej bezpłciowe!

Popularny brytyjski dziennik "The Sun" wskazuje, że w kolejnych 12 miesiącach odwrócimy się nieco od tradycji i postawimy na nowoczesne rozwiązania. O co chodzi? O nadawanie imion jak najbardziej neutralnych płciowo. Podobno furorę mają robić imiona uniwersalne - pasujące zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. 

- Po pierwsze - zacierają się granice między płciami.  A po drugie - możemy je wybrać nie wiedząc jeszcze, czy będziemy mieli córkę, a może jednak syna - wypowiada się ekspert.

WIĘCEJ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakie propozycje anglojęzyczne pojawiły się na łamach serwisu? Portal wymienił 18 imion, a wśród nich: River, Gray, Quinn, Wren, Rowan, Remi, Evelyn, Indigo, Bailey, Jude czy Teddy. Zdaniem wielu zwolenników, część tych imion doskonale sprawdziłaby się w Polsce. Zachwyceni tą ideą podają następujące przykłady: Alex, Ariel, Max, Sam, Sasza, Angel, Robin, Kim. Zaskakujące, prawda?

Czy rzeczywiście to dobry pomysł? Zdaniem krytyków, ukrywanie płci dziecka poprzez imię może doprowadzić do wielu krępujących sytuacji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje słynna modelka. Jej zmasakrowane ciało znaleziono pod mostem
2. IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. 5 województw zagrożonych

Czy w Polsce wygra tradycja?

Tymczasem w Polsce w ostatnich latach coraz częściej zauważamy powrót do starych imion. W 2020 roku do łask powrócą imiona, które nadawano naszemu wujostwu. Prognozuje się, że prym będą wiodły następujące imiona: dla dziewczynek Maria, Pola, Helena, Nela, Zofia, Amelia i Alicja. Natomiast dla chłopców: Stanisław, Ignacy, Leon, Nikodem, Mikołaj, Adam oraz Filip. 

Jak widać, trendy są zdumiewająco różne. Jakie rozwiązanie popieracie - nowatorskie dążenie do uniwersalności, jak przewiduje dziennik "The Sun", czy powrót do klimatów vintage? 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uważaj na te 3 znaki zodiaku! To paskudni manipulanci, nie cofną się przed niczym dla własnych korzyści
  2. Turystka zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Gdy później oglądała fotografię była sparaliżowana, aparat uchwycił trudną do wytłumaczenia rzecz
  3. Niewyobrażalna tragedia podczas świątecznego jarmarku, nie żyje dziecko. Wyjątkowo okropna śmierć za granicą
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. 5 tys. zł mandatu za spacer z psem. Wystarczy zapomnieć o JEDNYM

Źródło: papilot

Następny artykuł