Batman czy Pipa to tylko początek. Polacy nadają coraz dziwniejsze imiona swoim dzieciom

Batman czy Pipa to tylko początek. Polacy nadają coraz dziwniejsze imiona swoim dzieciom Źródło: Unsplash/Ben White

Nie jest łatwo wybrać imię dla dziecka, rodzice doskonale o tym wiedza. Niektórzy jednak przesadzają z kreatywnością. Oto najdziwniejsze propozycje imion, jakie urzędnicy usłyszeli w 2019 roku.

Imię dla dziecka to problem, przed którym stają nie tylko rodzice, ale i urzędnicy. Według polskiego prawa, urzędnik ma prawo odmówić nadania jakiegoś imienia dziecku, jeśli w związku z otrzymanym imieniem, dziecko być w przyszłości może wyśmiewane przez rówieśników lub jeśli imię jest zbyt absurdalne.

Najdziwniejsze imię dla dziecka

Urzędnicy w Katowicach usłyszeli mnóstwo wyjątkowo nietypowych propozycji dziecięcych imion. Wiele z nich zostało odrzuconych przez kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Wśród nich znalazły się takie jak: Batman, Pipa, Joint, Nirvana, Koka, Rambo, Horyw, Alp, Nutella czy nawet Wiedźmin.

Co ciekawe, Rada Języka Polskiego wydała listę imion, które jej zdaniem nie powinny być nadawane dzieciom narodowości i obywatelstwa polskiego. Nie jest to obowiązujące prawo, a jedynie zalecenie ekspertów. Wśród nich znalazły się takie nietypowe imiona jak: Julka, Ardena, Alma, Ricardo, Nikola (jako męskie), Bastian, Merlin, czy nawiązujące do biblijnych demonów Abbadon, czy Lilith. Wśród najdziwniejszych imion na tej liście warto wyróżnić Maltę, Andrzelikę, Bhakti, Montezumę, Opieńka czy Wilka.

Najpopularniejsze imię dla dziecka w Polsce

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W Polsce najpopularniejsze imiona dla dziewczynek to Zuzanna, Maja, Zofia oraz Hanna. Z kolei chłopcy najczęściej otrzymywali miano Antoniego, Jakuba, Jana, Szymona i Aleksandra. Jeśli nie chcecie, aby wasze dziecko zbytnio wyróżniało się imieniem, warto wybrać którąś z tych bezpiecznych opcji.

Dzisiaj grzeje: 1.Kiedy wszyscy bawili się w Sylwestra, świat obiegła koszmarna wiadomość. Kochały go miliony, potworna śmierć
2. Nagły zwrot akcji w sprawie emerytur. Ponad milion Polaków dostanie dodatkowy 1000 złotych

Jeśli jednak zależy wam na podkreślenie inności waszego dziecka, nadaniu mu imienia, które wyróżni je na tle rówieśników, ale nie chcecie go narazić na szykany ze strony rówieśników, możecie wybrać któreś z tych, które nadano nie mniej niż stu, ale więcej niż dwustu dzieciom. Wśród nich znajdziemy imiona takie jak: Mieszko, Przemysław, Konrad, czy Gracjan oraz dla dziewczynek Rita, Daria, Apolonia, Roksana czy Inga.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. 20-letni syn gwiazdy, twórczyni uwielbianych seriali tragicznie zginął w Sylwestra
  4. Żona Strasburgera w końcu wyjawiła wszystko. Nikt się nie spodziewał
  5. Tragiczny finał imprezy sylwestrowej. Zmarł chwilę po północy

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News