Najbardziej kultowe, zapomniane, pradawne imię dla chłopca. Skrzywdzi, czy wyróżni dziecko?

Najbardziej kultowe, zapomniane, pradawne imię dla chłopca. Skrzywdzi, czy wyróżni dziecko?

Imię dla chłopca jest jednym z wyzwań dla przyszłych rodziców, którym urodził się synek. Przy oryginalnych propozycjach niełatwo o kompromis. Jedną z naszych propozycji jest pradawne imię, sięgające w swoim rodowodzie czasów antycznej Grecji. Pytanie tylko, czy imię to bardziej dziecko wyróżni, czy skrzywdzi?

Jeśli spodziewamy się przyjścia na świat męskiego potomka, to im wcześniej ustalimy imię dla chłopca tym lepiej. Wsparciem w temacie będą chociażby rankingi popularnych imion, odświeżane corocznie.

Jakie imię dla chłopca? Ranking popularności może zaskoczyć

Możemy dowiedzieć się z nich np. że najpopularniejszym imieniem męskim w 2015 roku był Jakub. Z kolei najwięcej dziewczynek otrzymało wówczas imię Zuzanna. Rok później u pań utrzymała się popularność Zuzy, natomiast wśród małych chłopców do łask wrócił Antoni. Są też wykazy najbardziej oryginalnych propozycji. Trzy lata temu z kojarzonych nam imion niepopularne było imię Ambroży. W grupie rzadkich okazów znalazły się propozycje, które przeszczepiliśmy ze starożytności, np. Zachariasz czy Aureliusz.

Warto zaczerpnąć ze starożytności

Pozostańmy w tym klimacie. Oryginalną propozycją na męskie imię będzie bez wątpienia... Dionizy. Pochodzi z greki i nawiązuje do antycznego Boga Dionizosa. Patrząc przez pryzmat historii - Dionizy powinno kojarzyć się przyjemnie. Przecież dionizje, były ucztami na cześć boga wina, które odbywały się w klimacie sztuki. W Polsce Dionizy nie jest imieniem popularnym, ani uznawanym za szczególnie ładne. W rankingu najładniejszych imion męskich serwisu Mamotoja.pl zajął dopiero 307 miejsce z siedmioma głosami. Zwycięzcą jest dziś równie "stary" Mieszko, który znalazł się w rankingu przed Wojciechem i Miłoszem. Polski Dionizy spotykany jest w językach obcych jako Dennis (przez jedno lub dwa "n"). Wypada wspomnieć w tym miejscu Denisa Diderota, oświeceniowego pisarza z Francji, a dziś Denisa Mienszowa, rosyjskiego kolarza. W polskim kinie mogliśmy swego czasu oglądać na ekranie Dionizego Złotopolskiego, z serialu "Złotopolscy". Dionizy może w polskim kalendarzu... wybrać sobie imieniny z wielu dat. Czytamy, że obchodzi świętuje on 26 lutego, 24 marca, 8 i 19 kwietnia, 8 i 25 maja, 2, 9 i 20 września, 3, 9, 10 i 16 października, 16, 17, 19 i 29 listopada oraz 26 i 30 grudnia! DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ  Imię to kojarzone jest przede wszystkim ze starożytną Grecją i wczesnym chrześcijaństwem. Jak myślicie pociechy będą czuły się wyróżnione oryginalnym imieniem, czy raczej pokrzywdzone? Naszym zdaniem pradawna propozycja przyjęłaby się w polskich warunkach. Zważywszy, że urzędy potwierdzają takie oryginały jak... Jeronimo Martins. Kilka lat temu chłopczyk został nazwany tak na cześć sieci sklepów BiedronkaNajlepsze newsy dnia:

  1. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  2. Omenaa Mensah przeszła POWAŻNĄ operację! Gwiazda ukryła to przed wszystkimi
  3. Poznaliśmy ranking diet opracowany przez specjalistów. Już nie musisz się martwić o szczupłą sylwetkę
  4. Tadeusz Rydzyk grozi. Ojciec Dyrektor wyparł się wszystkiego
  5. TVP trzymała to w tajemnicy, przełom. Wiadomości zepchnięte na boczny tor
Następny artykuł