Co oznacza imię dziecka Meghan Markle? Jest naprawdę wyjątkowe

Co oznacza imię dziecka Meghan Markle? Jest naprawdę wyjątkowe Źródło: YouTube/DlaCiekawskich

Imię dla chłopca księżnej Sussex i księcia Harry'ego próbowano odgadnąć już na długo przed terminem porodu. Mimo to wybór jednego z najsłynniejszych małżeństw zaskoczył Brytyjczyków. Okazuje się, że imię nowego członka rodziny królewskiej pasuje do jego brytyjsko-amerykańskiego obywatelstwa.

Imię dla chłopca książęcej pary było ukrywane w głębokiej tajemnicy. Obstawiano, że prawdopodobnie będzie to Albert, Alexander lub James. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Nikt nie spodziewał się tak nietypowego imienia. 

Gdy nowy członek monarchii pojawił się na świecie o 5.26, fani królewskiej pary oszaleli z radości. Na brytyjskiej wieży BT Tower pojawiły się nawet specjalnie oświetlone gratulacje dla nowych rodziców. Baby Sussex zostało więc powitane na świecie ze wszelkimi honorami. Szczęśliwi Meghan I Harry postanowili w końcu ujawnić imię swojego pierworodnego. 

Rodzice chłopca postanowili w swoim wyborze nawiązać do celtyckiej tradycji. Nowy członek monarchii to Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Człon "Archie" to zdrobnienie od imienia "Arthur", co według najnowszych doniesień odsyła do znanego wszystkim króla Artura. Inni są zdania, że jest to skrót od niegdyś popularnego wśród szkockiej szlachty imienia "Archibald". Twierdzi się również, że księżna Sussex, decydując się na taki wybór, chciała podkreślić w połowie amerykańskie korzenia chłopca. 

Imię dla chłopca książęcej pary wymyślał cały świat - niektórzy nie są zadowolenie z ostatecznego wyboru pary

Ci, którzy zachwycali się imionami dzieci księżnej Kate i księcia Williama, nie są do końca usatysfakcjonowani decyzją Meghan i Harry'ego. Ich zdaniem George, Louise czy Charlotte to o wiele bardziej odpowiednie imiona dla dzieci z królewskiego rodu.  Zdecydowanie bardziej przypadła im do gustu spekulacja, że do chłopca będzie się można zwracać Alexander. 

Tylko uważni obserwatorzy mogli domyślić się, jak w rzeczywistości będzie brzmiało imię. Podobno w czasie jednego ze spacerów najstarszy syn małżeństwa z Cambridge miał powiedzieć przechodzącemu przez park mężczyźnie, że nie nazywa się George, lecz Archie. Teraz już wiadomo, że nie była to dziecinne przedrzeźnianie się, lecz efekt podsłuchanej rozmowy dorosłych. Najmłodsi członkowie rodzin często powtarzają prawdziwe informacje, nie wiedząc, że są one tajemnicą. Od tej pory wszyscy będą uważniej przysłuchiwać się wypowiedziom padających z ust pierworodnego księżnej Kate i księcia Williama.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Królewska para wiedziała doskonale, jakie imię pasuje do pociechy

Imię "Archie", choć nie brzmi zbyt dostojnie, pomimo pozorów jest naprawdę niezwykłe. Zgodnie z "Wielką księgą imion" zawiera ono w sobie wiele cech, którymi powinien odznaczać się książę. Jeżeli gwiazdy mówią prawdę, nowy członek rodziny królewskiej będzie niezwykle pracowity i cierpliwy, co pozwoli mu na szybkie osiągnięcie wyznaczonego celu. Artur to także typ człowieka, który dąży do poszerzania swoich kompetencji i zaangażowanego we wszystko, co robi. Jest to wzór patrioty oraz wierzącego, działającego zgodnie z wyznawanymi przez siebie ideałami. Numerolodzy są zgodni, że królewska para nie mogła nagrodzić chłopca lepszym imieniem

Warto zauważyć, że małżeństwo z Sussex może pozwolić sobie na większa swobodę w doborze imienia w przeciwieństwie do tego z Cambridge, ponieważ pierworodny syn Archie nie ma szans na zyskanie tytułu królewskiego. Zgodnie z niedawnym rozporządzeniem Elżbiety II pierwszeństwo przysługuje małej Charlotte, a potem Georgowi. 

Imię, jak zawsze, pozostaje kwestią gustu. Najważniejsze, że maleństwo przyszło na świat zdrowe. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były mąż Kaczyńskiej PRZED CHWILĄ właśnie ujawnił GIGANTYCZNĄ seksaferę w PiS!
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje polska polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie!
  3. Media Tadeusza Rydzyka podały fatalne informacje. Bardzo zła prognoza pogody
  4. Polski rencista stał przy grobie żony i płakał. Nie mógł zapomnieć, jak upokorzył go ksiądz po jej śmierci
  5. Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!
  6. Polsat: Policjanci znaleźli zwęglony samochód. Gdy zajrzeli do środka, niemal zwymiotowali

Źródło: wp

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News