Nagła zmiana sytuacji! IMGW wydało pilne ostrzeżenia, 8 największych miast zagrożonych

Nagła zmiana sytuacji! IMGW wydało pilne ostrzeżenia, 8 największych miast zagrożonych

IMGW wydało pilne ostrzeżenia I oraz II stopnia dla ośmiu województw w naszym kraju. Dotyczy to gwałtownych zjawisk pogodowych, które mają mieć miejsce we wschodniej Polsce w najbliższym czasie. Zagrożonych jest osiem największych miast w Polsce. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest instytucją polegającą Ministrowi Środowiska, której działalność wiąże się z wydawaniem ostrzeżeń związanych z niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi mającymi wystąpić na terytorium naszego kraju. Poza ostrzeżeniem przed niebezpiecznymi upałami w województwie małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i mazowieckim wystosowano również ostrzeżenia I i II stopnia dla ośmiu rejonów.

Ostrzeżenie IMGW 2. stopnia dla 5 województw

II stopień zagrożenia jest ogłaszany, kiedy przewidywane jest pojawienie się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować ogromne straty materialne lub stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia. Te niebezpieczne zjawiska mogą w znacznym stopniu utrudnić nam normalne funkcjonowanie i prowadzenie jakiekolwiek działalności. W tym czasie powinniśmy zachować bardzo dużą ostrożność i uważnie śledzić komunikaty dotyczące rozwoju sytuacji pogodowej. Należy dostosować się do wszystkich zaleceń służb, które zostaną wydane w sytuacji zagrożenia. Alarmy tego stopnia ogłoszone zostało dla województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego oraz małopolskiego.

Ostrzeżenie IMGW 1. stopnia dla trzech województw

To ostrzeżenie z kolei ogłaszane jest, gdy meteorolodzy ostrzegają przed wystąpieniem wyjątkowo groźnych zjawisk meteorologicznych, które stwarzają szkody o rozmiarach katastrof i powodują zagrożenie życia. Województwa objęte tym stopniem to: mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Jest to stopień najwyższy z możliwych, także mieszkańcy tych regionów powinni zachować niezwykłą ostrożność i w zupełności dostosować się do komunikatów i zaleceń służb ratunkowych.

Nagła zmiana pogody. Najbardziej zagrożone miasta

Rozładowania atmosferyczne widoczne były na terenie naszego kraju w ciągu ostatnich kilku dni, jednak nastąpiła nagła zmiana sytuacji. Najnowsze prognozy skłoniły IMGW do wystosowania pilnych ostrzeżeń, co do tej pory nie było konieczne. Dwa stopnie ostrzeżenia obejmują łącznie 8 województw w których znajdują się największe miasta Polski: Kielce, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kraków, Warszawa, Białystok oraz Olsztyn. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Tajemnica Kaczyńskiego i Macierewicza wyszła na jaw! Oszukali miliony Polaków
  2. Cała Polska zaniemówiła. Specjalny apel Andrzeja Dudy do Beaty Tyszkiewicz
  3. Słynny polski reżyser stracił córkę. Pozostało po niej tylko jedno
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News