IMGW pomarańczowe alerty
pxhere.com
Joanna Szwalikowska - 30 Października 2020

Podniesiono pomarańczowe alerty. Niebezpieczeństwo w 11 województwach

IMGW w piątek 30 października wydało pilne ostrzeżenia. Podniesione zostały pomarańczowe alerty pogodowe. Sytuacja zrobi się niebezpieczna aż w 11 województwach.

IMGW pilnie ostrzega. W 11 województwach pogoda zrobi się niebezpieczna. Panujące warunki atmosferyczne mogą być znacznym utrudnieniem w funkcjonowaniu, także zaplanowanych przez nas zajęciach.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

IMGW wydał alerty pogodowe. W 11 województwach zrobi się niebezpiecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek 30 października wydał wydał alerty pogodowe pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami w północnej części kraju, a także intensywnymi opadami deszczu w południowej Polsce.

Pogoda aż w 11 województwach zrobi się niebezpieczna. W związku z tym powinniśmy dostosować swoje plany do warunków atmosferycznych tak, aby zminimalizować ewentualne ryzyko strat materialnych. Pamiętajmy, że wydane przez IMGW ostrzeżenia dotyczą również zagrożenia naszego zdrowia, a nawet życia.

Alertami pogodowymi przed gęstymi mgłami zostały objęte województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, częściowo mazowieckie, a także północna część województwa lubelskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

W regionach tych możemy spodziewać się znacznych utrudnień związanych z wystąpieniem gęstej mgły. Widoczność może zostać ograniczona od 100 do 200 m, dlatego pamiętajmy, by zachować szczególną ostrożność na drogach.

Alerty pogodowe przed intensywnymi opadami deszczu będą obowiązywały natomiast częściowo w województwach: dolnośląskim, śląskim i małopolskim, a także w zachodniej części województwa podkarpackiego.

W tych regionach możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu, których natężenie okresami będzie umiarkowane lub silne. Wysokość opadów, jaka jest prognozowana to miejscami od 25 do 40 mm.

Temperatura w całym kraju w sobotę będzie wahała się od 9 do 15 stopni Celsjusza. W niedzielę natomiast pogoda będzie mglista, po jej ustąpieniu pojawi się jednak słońce, a temperatura będzie sięgała od 10 do 15 st. C.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Ważne: Minister Zdrowia przekazał kilka minut temu. Właśnie ogłosił co z obostrzeniami

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, iż możemy spodziewać się warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować zarówno straty materialne, jak i stwarzać zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

W niektórych regionach w Polsce jutro sytuacja na drogach może stać się niebezpieczna. Gęste mgły oraz intensywne opady deszczu stwarzają duże zagrożenie, dlatego pamiętajmy, by zachować wszelką ostrożność przy ewentualnym przemieszczaniu się.

IMGW alerty pogodowe

Źródło: Meteo.IMGW.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policjanci uratowali 84-latka z pożaru. Wrócili też po jego zwierzęta, wszystkie przeżyły
  2. Wisła Kraków. Najlepszy polski klub początku XXI wieku
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Tajemnicze światła na niebie. Tysiące ludzi aż osłupiało. Czy widzieli UFO?
  7. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia, Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News