IMGW ostrzega przez upałami i burzami. Zagrożonych jest kilkanaście województw

IMGW ostrzega przez upałami i burzami. Zagrożonych jest kilkanaście województw Źródło: ..

IMGW ostrzega przed upałami i burzami. Większość województw powinna mieć się na baczności.

IMGW po raz kolejny tego lata podnosi alarm, by przygotować obywateli na falę upałów i burz, które zaleją nasz kraj. Podczas ostatniego tygodnia wakacji możemy liczyć na tropikalne upały. Temperatura osiągnie nawet 33 stopnie. Humor miłośnikom gorąca może popsuć jednak wiadomość o nadciągających gwałtownych burzach.

IMGW prognozuje

Koniec wakacji zapowiada się wyjątkowo upalnie. Zawdzięczamy to specyficznemu ułożeniu ośrodków wyżowych, zwanemu układem "omega", który podróżując na północ, odcina drogę układom niżom atlantyckim. Do czwartku znajdujemy się pod wpływem korzystnego wyżu Corina, który rozciąga się aż nad zachodnią Rosję i gwarantuje nam ciepłą, słoneczną pogodę. Jedynie na zachodzie, północy i południu kraju występować będą miejscowe opady i przelotne burze. 

Za sprawą Coriny gwałtowne burze i ulewy przetoczą się przez północne, południowe i zachodnie krańce naszego kraju. Mieszkańcy tych obszarów mogą się spodziewać również gradu i silnego wiatru. Obfite deszcze mogą spowodować również miejscowe podtopienia i zalania.

Zmęczonych upałami na pewno ucieszy wiadomość o zbliżającym się skandynawskim niżu, który przetoczy się nad Polską z zachodu na wschód i uraczy nas deszczami i burzami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

IMGW ostrzega mieszkańców naszego kraju przed wyjątkowo wysokimi temperaturami. Synoptycy przewidują, że od poniedziałku temperatura znowu zacznie wzrastać. Na południu przewidywane są upały na poziomie 32 stopni, natomiast na zachodzie temperatura wyniesie - ok. 30 stopni.

We wtorek temperatura podskoczy o kolejny stopień. Tylko Warmia i Mazury oraz Podlasie unikną trzydziestostopniowych upałów.

Szczególną ostrożność należy zachować w lubuskim we wtorek i środę, w opolskim we wtorek, w wielkopolskim i śląskim w środę oraz w czwartek, w dolnośląskim w środę, a także w łódzkim w czwartek. Wystąpią tam najwyższe w przyszłym tygodniu temperatury. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutne wiadomości. Nie żyje legendarny dziennikarz TVP, stworzył kilkaset programów telewizyjnych
2. Emerytura pomostowa z nowymi limitami. Zmiany już we wrześniu

Należy przygotować się do wysokich temperatur i w miarę możliwości: nie pozostawiać potomków i zwierząt w nagrzanym samochodzie, unikać przebywania na słońcu, pić jak najwięcej wody, nosić odpowiednie nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne, powstrzymać się od zbędnego wysiłku fizycznego, stosować kremy ochronne z filtrem przeciwsłonecznym, nie spożywać alkoholu. Najlepiej pozostać w domu i ograniczyć wychodzenie do minimum.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak wzruszająco o swoim mężu. Jej słowa łamią serca, dziś obchodziliby 3. rocznicę ślubu
  2. Dziennikarz TVN wylądował w SZPITALU. Przeszedł ciężką operację, jest podłączony do aparatury
  3. Nie było szans żeby uratować młodą parę. Kilka minut po ślubie na oczach mamy pana młodego doszło do tragedii
  4. IMGW podnosi stopień alarmu pogodowego. Aż 14 województw objętych zagrożeniami
  5. Ten moment zmienił w życiu księżnej Diany wszystko. Zagadkowa śmierć jej kochanka do dzisiaj elektryzuje tłumy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News