Pilne alerty dla aż 9 województw, wysokie zagrożenie zdrowia i życia. Żywioł ponownie uderzy

Pilne alerty dla aż 9 województw, wysokie zagrożenie zdrowia i życia. Żywioł ponownie uderzy Źródło: Pixabay EliasSch2

IMGW wydało pilne alerty dla aż 9 województw, sytuacja będzie bardzo niebezpieczna. Żywioł ponownie w nas uderzy, pojawi się wysokie zagrożenie naszego zdrowia i życia. Burze w dalszym ciągu nie odpuszczają. Specjaliści alarmują, zaleca się szczególną ostrożność.

IMGW wydało dziś pilne ostrzeżenia dla 9 województw, możemy spodziewać się silnych burz z gradem. Eksperci alarmują, by zachować szczególną ostrożność. Nasze zdrowie i życie może znaleźć się w niebezpieczeństwie. Burze ponownie uderzają w nasz kraj, gdzie spodziewać się silnych opadów i załamania pogody?

IMGW wydało pilne alerty dla 9 województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia dla kilku województw. Pojawiły się zarówno ostrzeżenia pierwszego, jak i drugiego stopnia. Zalecane jest przestrzeganie wszystkich zaleceń służb ratowniczych w sytuacji zagrożenia. Jeśli mamy taką możliwość, zostańmy w domu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województwa lubelskiego oraz podkarpackiego. Możemy się tam spodziewać silnych burz z opadami deszczu, które będą wynosić od 25 do 50, a nawet 60 mm (lokalnie). Porywy wiatru osiągną 90 km/h. Miejscami pojawi się grad. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych. Mogą one spowodować bardzo duże szkody oraz zagrożenie życia. 

Alerty pierwszego stopnia wydane zostały dla województw: pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i częściowo kujawsko-pomorskiego. W wymienionych regionach wystąpią burze z opadami deszczu od 10 do 30, lokalnie 40 mm. Porywy wiatru osiągną 90 km/h. Może również pojawić się grad.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające doniesienia o Antku Królikowskim. W sieci pojawiła się pożegnalna wiadomość

2. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje światowej sławy sportowiec

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one spowodować straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia. Pamiętajmy, by przestrzegać wszelkich zaleceń wydawanych przez służby ratownicze. Najlepiej jeśli zostaniemy w domu, jeśli nie mamy takiej możliwości, zachowajmy wszelkie zasady bezpieczeństwa. Dostosowanie planów do przewidywanych warunków pogodowych, pozwoli nam zminimalizować straty i nie narażać własnego zdrowia oraz życia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążą
  2. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  3. Pielęgniarka opiekująca się zakażonymi w DPS-ie przerwała milczenie. Porażające sceny, trudno uwierzyć, do czego doszło
  4. Ogromny dramat Mariana Opani. Bardzo współczujemy i trzymamy kciuki
  5. 80-latek poszedł na grzyby. W ciągu sekund wydarzyła się tragedia, policja pilnie zareagowała
  6. Nie żyje uwielbiany gwiazdor disco polo. Niestety, zmagał się z poważną chorobą

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News