Zaczęło się. IMGW wydał ostrzeżenia dla zachodniej Polski

Zaczęło się. IMGW wydał ostrzeżenia dla zachodniej Polski Źródło: screen/Ventusky

IMGW opublikował nowe alerty dotyczące upałów, które wkrótce nawiedzą Polskę. Na wyjątkowo wysokie temperatury w pierwszej kolejności muszą przygotować się mieszkańcy zachodniej części kraju. Niestety, upały zapowiadane na nadchodzące dni, to dopiero początek.

IMGW nie zwleka i już wydał nowe alerty, które dotyczą nadchodzących wysokich temperatur. Po fali tropikalnych upałów, jaka nawiedziła Polskę w czerwcu, przyszło mocne ochłodzenie, ale pogoda znów się zmieni. Przez najbliższe dni termometry znów będą wskazywać ponad trzydzieści stopni. Te prognozy wydają się fantastyczne dla turystów przebywających nad morzem, jednak największe upały czekać będą mieszkańców południowo-zachodniej części kraju.

IMGW informuje o upałach na południowym zachodzie. Ostrzeżenia pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami, które obowiązują w dwóch województwach. Na wyjątkowo wysokie temperatury muszą przygotować się osoby, które znajdują się na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego.

W lubuskim alert dotyczy wszystkich powiatów i będzie ważny od godziny 12 w środę do 20 w czwartek. W województwie dolnośląskim ostrzeżenie nie obowiązuje w powiatach: milickim, oleśnickim, kłodzkim, ząbkowickim, dzierżoniowskim, wałbrzyskim, kamiennogórskim, jeleniogórskim, Jelenia Góra. W pozostałych powiatach trwać będzie od godziny 13 w środę do 19 w czwartek.

Synoptycy szacują, że maksymalna temperatura w dzień osiągnie w tych rejonach od 29 do 31 stopni Celsjusza. Nocą termometry pokażą najmniej od 15 do 18 stopni Celsjusza.

IMGW przestrzega przed skutkami upałów

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane przez IMGW oznacza, że warunki pogodowe mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie i życie. Dlatego do osób przebywających w miejscach obowiązywania alertów apeluje się o rozważne zachowanie. Osoby źle znoszące wysokie temperatury powinny, o ile nie jest to niezbędne, zostać w domach. 

Alert oznacza też, że pogoda może spowodować utrudnienia na obszarach, gdzie ostrzeżenie obowiązuje. Możliwe jest zakłócenie bądź odwołanie imprez plenerowych. IMGW zaleca, by mieszkańcy zagrożonych terenów śledzili regularnie aktualizacje alertów na stronach Instytutu.

  1. Polak pokrył tatuażami całe ciało. Potem się wykastrował. Jego wygląd przeraża
  2. Aktorka TVP przez lata była katowana przez męża. To znany i wpływowy mężczyzna. Piekło trwało 8 lat
  3. Media podały wiadomość, która będzie ogromnym ciosem dla fanów Anny Przybylskiej
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Kiedy zobaczyli zaproszenia na ślub, włosy stanęły im dęba. Zaczyna się od: "Cześć, krzywy ryju", a potem jest tylko gorzej
  6. Nagła śmierć nastolatki na kolonii. Wiadomo, co wykazała sekcja zwłok
  7. Dziecko wpadło do studni i zaczęło walczyć o życie. Wtedy ojciec nie miał już wątpliwości

Źródło: Pogodynka

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu