Będzie bardzo niebezpiecznie. Wprowadzono podwyższone alerty dla części kraju, zapowiada się czarny weekend

Będzie bardzo niebezpiecznie. Wprowadzono podwyższone alerty dla części kraju, zapowiada się czarny weekend Źródło: MALIZ ONG/publicdomainpictures

IMGW wprowadziło podwyższone alerty dla części kraju. Zgodnie z prognozami meteorologów, czeka nas czarny weekend. Zjawiska meteorologiczne, które pojawią się w Polsce, będą bardzo niebezpieczne. Sprawdź na zamieszczonej mapie, w których rejonach lepiej uważać.

IMGW przekazali ostrzeżenia pierwszego u drugiego stopnia dla części kraju. Jak przekazują synoptycy, w weekend będzie bardzo niebezpiecznie. W wielu miejscach pojawią się burze z opadami gradu i intensywne opady deszczu. Po wyjątkowo niebezpiecznym piątku, kiedy straż pożarna interweniowała ponad 1,8 tysięcy razy, nie ma dobrych wiadomości na kolejne dni. 

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed burzami z gradem w województwach:  kujawsko-pomorskim i pomorskim (w powiatach kartuskim, Sopot, Gdańsk, nowodworskim, gdańskim, malborskim, sztumskim, kwidzyńskim, tczewskim, starogardzkim, kościerskim, chojnickim), warmińsko-mazurskim i podlaskim (z wyłączeniem powiatów suwalskim, Suwałki, sejneńskim, augustowskim, sokólskim), łódzkim (w powiatach kutnowskim, łęczyckim, zgierskim, brzezińskim, łowickim, skierniewickim, Skierniewice, rawskim) i wielkopolskim (w powiatach gnieźnieńskim, słupeckim, konińskim, Konin, kolskim), mazowieckim i lubelskim, z wyłączeniem powiatów kraśnickiego, janowskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego. 

Na wyznaczonych przez IMGW obszarach prognozuje się burze z opadami gradu. Synoptycy przekazują, że może spać od 25 do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkości od 80-90 kilometrów na godzinę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia

Dodatkowo IMGW wydało także ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem w województwach: pomorskim, podlaskim (w powiatach suwalskim, Suwałki, sejneńskim, augustowskim i sokólskim), wielkopolskim (w powiatach złotowskim, pilskim, wągrowieckim, chodzieskim, obornickim, poznańskim, Poznań, średzkim, wrzesińskim, jarocińskim, pleszewskim, kaliskim i tureckim) i łódzkim ( z wyłączeniem powiatów wieruszowskiego, wieluńskiego, pajęczańskiego i radomszczańskiego), świętokrzyskim (w powiatach na północy województwa), lubelskim, podkarpackim (bez powiatów mieleckiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, dębickiego) i małopolskim (w powiatach gorlickiego, nowosądeckiego, Nowy Sącz, nowotarskiego, tatrzańskiego).

W tych miejscach mogą wystąpić burze z opadami do 15-40 l/mkw, a także porywy wiatru o prędkości do 70 km/h. Jedynie miejscami mogą pojawić się opady gradu. 

IMGW ostrzega także przed intensywnymi opadami deszczu

Zgodnie z prognozami IMGW na terenie Polski mogą pojawić się także intensywne opady deszczu. W związku z czym wydane zostało ostrzeżenie pierwszego stopnia w województwie dolnośląskim i opolskim. Synoptycy z IMGW ostrzegają, że w tych rejonach opady mogą wynosić od 20 do 40 l/mkw.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Przełom w walce z COVID-19 w Polsce? Rozpoczęto produkcję najnowszego leku

2. Chłopiec zjadł popularną przekąskę. Zrozpaczeni rodzice ostrzegają

W związku z wydanymi ostrzeżeniami pierwszego i drugiego stopnia dla części Polski, IMGW zaleca śledzenie pojawiających się nowych alertów, a także o uwagę. Zjawiska, które pojawią się nad krajem, mogą mieć fatalne skutki dla życia i zdrowia mieszkańców. 

fot. meteo.imgw

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jak niezawodnie mrozić chleb, by pozostał najświeższy? 4 sekretne, nieznane triki zdradził pracownik piekarni
  2. Natalia Siwiec wpadła w poważne kłopoty przez poprawianie urody. Szczere wyznanie miss Euro
  3. Mieszkańcy pogrążyli się w żałobie. Do samego końca walczyła ze śmiertelną chorobą, dotarła do nas informacja o śmierci Magdaleny Szafron
  4. W ostatniej chwili podjęto decyzję o wyborach. Oficjalnie potwierdzono wprowadzenie nakazu w konkretnych regionach Polski
  5. 500 albo 1000 złotych na głowę dla nawet 6,5 miliona osób. Polacy w końcu dowiedzieli się, jak bez wysiłku mogą dostać pieniądze
  6. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi z bezpańskim psem

źródło: meteo.imgw

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News